Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram

A - +

Aksaray Haberleri - 22.04.2015 - 9:21

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram

Aksaray Barosu Başkanı Avukat Levent BOZKURT, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95.yıldönümü nedeni ile yayınlamış olduğu kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

Milli birlik ve beraberlik duygusu ile güçlenen, ülkemizde egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunun bütün dünyaya ilan edildiği, Kurtuluş Savaşının sevk ve idare merkezi olan TBMM’nin açılışının 95. yıldönümü ile büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın teminatı sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ile kutluyor, bu sevinci hep birlikte yaşıyoruz.

Tüm dünyanın bildiği gibi 23 Nisan 1920 tarihi Türk Milletinin Ulusal Egemenliğinin simgesidir. İradesini milletten alan, varlığı yüce Türk Milleti için umut kaynağı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluş ve açılış günü; Türk Ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bir bayram olarak kabul edilmiş ve bu bayram Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak görülen çocuklara armağan edilmiştir.

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, büyük anlamlarla yüklüdür. 23 Nisan, Türk ve dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesine bütün insanların birlikte yaşayacakları fikrinin dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak düzende buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden bir bayram ve kutlu bir şenliktir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin ve İstiklal Savaşımızın baş mimari Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü onun silah arkadaşlarını, Birinci Meclis üyelerini, istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, kutsal vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatımıza neşe, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi, aydınlık yarınlarımızın sahibi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı şahsım ve Aksaray Barosu adına kutluyor, tüm çocuklarımıza sağlıklı mutlu bir gelecek diliyorum.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021