SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray Barosu Çocukları Unutmadı

Aksaray Barosu Çocukları Unutmadı

A - +

Aksaray Haberleri - 10.05.2016 - 11:43

Aksaray Barosu Çocukları Unutmadı

9 Mayıs 2016 tarihinde Baro Başkanı Av. Levent BOZKURT başkanlığında, Aksaray Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Zübeyde AKÇA, Komisyon üyeleri Av. Yakup ZENGİN, Av. Saynur ÖZTÜRK ve stajyer avukatların katılımları ile Güzelyurt İlçesine bağlı Gaziemir İlköğretim Okulu ziyaret edildi.

Ziyaret kapsamında öğrencilere avukatlık mesleği tanıtımı ile birlikte, aynı zamanda çocuk suçları, bilişim suçları, verimli ders çalışma yöntemi, kişisel becerilerini tanımaları ve bu yönde kendilerine nasıl bir yol haritası çizmeleri konusunda söyleşi gerçekleştirildi.

Aksaray Barosu Başkanı Av. Levent BOZKURT öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında “ Geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın sahibi siz kıymetli öğrencilere haklarınızı hatırlatmak, bedensel ve zihinsel gelişiminizi tam anlamıyla nasıl tamamlayacağınız, gerek bireysel gerekse toplumsal olaylar karşısında nasıl bir duruş sergilemeniz konusunda daha önce Taşpınar İlköğretim Okulu, Karacaören İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu ve daha birçok okulda sizler gibi öğrenci kardeşlerinizi bilgilendirmek amacı ile söyleşiler gerçekleştirdik. Burada almış olduğunuz eğitim tüm yaşamınızı etkileyeceğinden hiçbir konunun gereksiz ve boş olduğunu düşünmeyiniz. Sosyal medya kullanımından, internet’e, kültürel konulardan, güncel olaylara kısacası aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden bizlere sorabilirsiniz, hak ettiğiniz güzel bir dünyada yaşamak için bizler mücadele ediyoruz.dedi.

Aksaray Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Zübeyde AKÇA, Avukatlık mesleği, avukat cübbesinin ne anlam ifade ettiği, çocuklar olarak hangi yasal haklara sahip oldukları, bir sorun ile karşıladıkları zaman kimlere nasıl şikâyetlerini bildirecekleri konusunda katılımcı öğrenciler ile bilgilerini paylaştı.

Aksaray Barosu Çocuk Hakları Komisyonu üyesi Av. Yakup ZENGİN, Kitap okuma alışkanlığından, meslek seçimine, faydalı bir birey olmanın kişinin kendisine, ailesine, bulunduğu coğrafyaya nasıl olumlu katkılar sağlayacağından, iletişim araçlarının kullanımına ve daha birçok konuda öğrenciler ile tecrübelerini paylaştı.

Gaziemir İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet ŞAŞIRMAZ, bu anlamlı ve güzel ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getirirken, başta Aksaray Barosu Başkanı Av. Levent BOZKURT başta olmak üzere söyleşiye iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021