SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İstiklal Marşının 95.Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü

İstiklal Marşının 95.Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü

A - +

Aksaray Haberleri - 10.03.2016 - 11:58

İstiklal Marşının 95.Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü

Aksaray Barosu Başkanı Av. Levent BOZKURT, İstiklal Marşının kabulünün 95.Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
BOZKURT mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tarihin akışını değiştiren Soylu Türk Milletinin bağımsızlığa ve mukaddes değerlerine olan inancının destansı anlatımı, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz eser İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Milli Marş olarak kabul edilişinin 95.yıl dönümünü büyük gururla kutluyoruz.
Vatan sevgisini, necip milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtan İstiklal Marşımız, imkânsızlığın iman ile birleştiği bir dönemde birliğimizi ve aynı istikamette tek bir bayrak altında yaşamamızı sağlayan kilometre taşıdır.
Türk Milletine cesaret vermek amacıyla Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminde çıkan İstiklal Marşımız, milletimizin hürriyetine göz dikenlere karşı kadınıyla, erkeğiyle, çocuğu, genci ve yaşlısıyla dillere destan mücadelenin ölümsüzleştiği eşsiz bir eserdir.
Kendisini milletinin, vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış önemli bir şahsiyet olan, yüce milletimizin yok olmaya yüz tutan umutlarına dizeleri, mısraları ile hayat veren vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY, Aziz Türk Milletine verilen hizmetlerin hiçbir karşılık beklemeksizin yapılması gerektiğine inan büyük bir şair edebiyatçı yazar ve devlet adamı idi.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 95. yıldönümü şahsım ve Aksaray Barosu adına kutluyor;Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Marşı’nı kabul eden TBMM üyelerini, İstiklal savaşı şehitlerimizi, gazilerimizi ve Mehmet Akif ERSOY’u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021