Özel İdarenin Yaptığı Çalışmalar Göz Dolduruyor

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Özel İdarenin Yaptığı Çalışmalar Göz Dolduruyor
26 Ocak 2016 - 9:28 | 13.840 kez okunmuş
Özel İdarenin Yaptığı Çalışmalar Göz Dolduruyor

Aksaray İl Özel İdaresi bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile köylerimiz ve bağlı mahallelerinin tamamı içme suyuna kavuşturulmuş, en ücra köy evindeki mutfağın musluğundan temiz ve sağlıklı içme suyu akıtılmıştır.
Yapılan İçme suyu çalışmaları ile Aksaray il Özel İdaresi Türkiye ortalamalarının üzerinde bir yer edinmiştir. Özel İdare Su ve Kanal Hizmetleri tarafından sürdürülen Köylerimizdeki içme suyu çalışmalarında son yıllarda yeni tesis yapımından ziyade Köylerimizdeki mevcut olan ve ekonomik ömrünü (30-40 yıllık) doldurmuş tesislerin yenilenmesi veya gelişen ve büyüyen yerleşim yerlerine ilave tesisler yapılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yapılan çalışmalar ile 2015 yılı içinde 69 köyümüzdeki içme suyu deposu, isale, terfi hattı ve şebeke tesisi daha yenilenerek 54.200 mt. Kanal kazısı yapılıp içme suyu borusu döşenmiş olup,176 köyümüzde bir çok ünitede yenileme çalışması tamamlanmıştır. Köylümüze yeni sağlıklı teknikler ile üretilmiş içme suyu boruları ile getirilen ve içi seramikle kaplanmış içme suyu depolarından klorlanmış sağlıklı içme suyu içirilebilmiş olmanın gururunu yaşattıkları bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

ASÜ 13 Yaşında

ASÜ 13 YaşındaAksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 13’üncü yılında

Hasar Danışmanlık şirketlerinin mağduru olmayın

Hasar Danışmanlık şirketlerinin mağduru olmayınAksaray Barosu Başkanı Av.Ramazan Erhan TOPRAK yaptığı açıklamada; Sözlerime

İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürlüğü Taşındı

İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürlüğü TaşındıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürlüğü, çalışmalarını

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN