Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Lavanta Bahçemiz Tarım ve Turizmin Buluşma Noktası Oldu

Lavanta Bahçemiz Tarım ve Turizmin Buluşma Noktası Oldu

A - +

Ana Manşet - 20.04.2024 - 10:34

Lavanta Bahçemiz Tarım ve Turizmin Buluşma Noktası Oldu

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in tarım ve turizmi buluşturduğu proje olan Lavanta Bahçesinin yaz döneminde görsel bir şölen oluşturması için bakımları yapıldı.

Aksaray Belediyesi, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile 20 Bin Metrekare arazi üzerine 16 Bin Lavanta fidesinin dikimini gerçekleştirmişti. Yaklaşık 5 yıl boyunca her mevsim özenle bakımı yapılan Lavanta Bahçesinde yabancı otla mücadele, çapalama ve gübreleme gibi çalışmalar yapıldı.

Lavanta Bahçesi ile vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri şehre yeni sosyal donatı alanları oluşturmayı planlayan Aksaray Belediyesi, tarım şehri Aksaray’da tıbbi aromatik bitkilerin yetişebileceğini de göstermiş oldu. Lavanta Bahçesi üreticileri içinde model bir üretim alanı oldu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, lavanta bahçesinin görülmeye değer olduğunu belirterek şu ifadeleri kulandı; “Tarımda bir marka olan şehrimizde aromatik bir bitki olan lavantanın, turizm ve endüstriyel olarak değerlendirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin bir potansiyelini daha açığa çıkarttığımız lavanta bahçelerimizin bakımlarını yaptık. Bu projemiz ile tarım ve turizmi buluşturduk. Çiftçilerimiz buradan elde ettikleri deneyimleri kendi tarlalarında uygulayarak alternatif ürün yetiştirebileceklerini gösterdik. Yaz geldiğinde lavantalarımız çiçek açacak ve hemşerilerimiz doyumsuz bir manzaranın yanında doğa ve tabiat ile baş başa kalabileceği bu alandan en güzel şekilde istifade edecektir.’’ Dedi.

 

#aksarayhaberleri | #aksaraysondakika | #aksarayhaber

#birlikhaber   #BirlikHaber  #aksaray

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021