Kitap Bağış Kampanyasına destek

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » Kitap Bağış Kampanyasına destek
06 Ocak 2018 - 12:06 | 46 kez okunmuş
Kitap Bağış Kampanyasına destek

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebinin ortaklaşa düzenlediği “Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında 15 koli kitap toplandı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal “Kitap Bağış Kampanyası” projesi kapsamında Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti. Ziyarette; Başkan Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, okulun hazırlık sınıfı öğrencileriyle sohbet etti. Ardından da öğrencilerle birlikte aynı sıralara oturarak İngilizce dersine katıldı.

“Kitap Bağış Kampanyası” projesi kapsamında Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ve Timur Sarrafoğlu İlkokulu öğrencileri; okuduğu kitapları toplayarak kütüphanesi olmayan okullarda kütüphane oluşturmak amacıyla projeye destek verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay belirlenen iki okulun öğrencileri okudukları kitapları, oynamadıkları oyuncaklarını ve kullanmadıkları bisikletlerini proje kapsamında ihtiyacı olan okullardaki öğrencilere gönderecek.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, böyle güzel bir projeye katıldıkları için öğrencilere teşekkür etti. Okumanın ne kadar yararlı olduğundan bahsetti. Proje kapsamında sosyal sorumluluk alabilen öğrenciler olduğunu görünce ne kadar mutlu olduğunu söyledi. “Kitap Bağış Kampanyası” projesinin daha da büyüyerek devam edeceğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürüne okul müdürüne, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal “Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında kütüphanesi olmayan hiçbir okul kalmayacağını belirterek bu tip projelerin devam edeceğini söyledi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ’ya eşi Hasibe Yazgı ‘ya okul müdürüne, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Herkesin Ortak Kaderi AK Parti

Herkesin Ortak Kaderi AK PartiAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Artık hiçbir şey eskisi

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Aksaray’ın Huzuru İçin Sokaklarda

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Aksaray’ın Huzuru İçin SokaklardaAksaray Emniyet Müdürlüğü TEM, Kaçakçılık, Narkotik, Asayiş, Siber Suçlarla

Yuvalar Isınıyor, Yüzler Gülüyor

Yuvalar Isınıyor, Yüzler GülüyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği’nin 10 gün önce başlattığı Soba

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN