Kitap Bağış Kampanyasına destek

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » Kitap Bağış Kampanyasına destek
06 Ocak 2018 - 12:06 | 39 kez okunmuş
Kitap Bağış Kampanyasına destek

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebinin ortaklaşa düzenlediği “Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında 15 koli kitap toplandı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal “Kitap Bağış Kampanyası” projesi kapsamında Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti. Ziyarette; Başkan Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, okulun hazırlık sınıfı öğrencileriyle sohbet etti. Ardından da öğrencilerle birlikte aynı sıralara oturarak İngilizce dersine katıldı.

“Kitap Bağış Kampanyası” projesi kapsamında Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ve Timur Sarrafoğlu İlkokulu öğrencileri; okuduğu kitapları toplayarak kütüphanesi olmayan okullarda kütüphane oluşturmak amacıyla projeye destek verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay belirlenen iki okulun öğrencileri okudukları kitapları, oynamadıkları oyuncaklarını ve kullanmadıkları bisikletlerini proje kapsamında ihtiyacı olan okullardaki öğrencilere gönderecek.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, böyle güzel bir projeye katıldıkları için öğrencilere teşekkür etti. Okumanın ne kadar yararlı olduğundan bahsetti. Proje kapsamında sosyal sorumluluk alabilen öğrenciler olduğunu görünce ne kadar mutlu olduğunu söyledi. “Kitap Bağış Kampanyası” projesinin daha da büyüyerek devam edeceğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürüne okul müdürüne, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal “Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında kütüphanesi olmayan hiçbir okul kalmayacağını belirterek bu tip projelerin devam edeceğini söyledi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ’ya eşi Hasibe Yazgı ‘ya okul müdürüne, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Başkan Altınsoy, Tarım ve Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

Başkan Altınsoy, Tarım ve Ticaret Merkezini Ziyaret EttiAK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, beraberindeki İl Başkan Yardımcıları

Mesleki Yeterlilik Sınavlarının İlk Ayağı Tamamlandı

Mesleki Yeterlilik Sınavlarının İlk Ayağı TamamlandıGÖKTAŞ “ÜYELERİMİZ İÇİN HER FEDAKARLIĞI YAPTIK” Türkiye Odalar ve Borsalar

Kist Hidatik Hastalığından Korunun!

Kist Hidatik Hastalığından Korunun!Kist Hidatik Hastalığından Korunun! Kistik ekinokkozis, ülkemizde, özellikle

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN