Ceylan, Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü kutladı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Ceylan, Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü kutladı
16 Mart 2018 - 17:54 | 75 kez okunmuş
Ceylan, Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü kutladı

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan CEYLAN Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

Çanakkale destanı ve ruhu, dünya tarihinin en önemli olaylarından biri ve bağımsızlık aşkının, azminin ve kararlılığının tarihidir. Bu topraklarda kader birliği yapan büyük bir milletin bağımsızlık mücadelesidir. Bu zafer milli birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğidir.

Bu vatan için her zaman canların verebileceğinin en iyi örneği hiç kuşkusuz Çanakkale Savaşıdır. 250 bini aşkın şehit vererek, tarihe yazdığımız “ Çanakkale Geçilmez” sözü çok derin anlamlar içermektedir.

Yurt topraklarını korumak için yapılan bu savaşta, düşmanında bir insan olduğu unutulmayarak, düşmana vicdanlı davranılarak, İnsana duyulan saygının, insana verilen değerlerin dünyaya gösterildiği bir savaştır.

Çanakkale zaferi, vatanı canından aziz bilen bir milletin, bayrağı, toprağı için neler yapacağının, bağımsızlığından asla vaz geçmeyeceğinin ispatıdır.

Ayrıca bu zafer tarihte eşine az rastlanır bir direnişinin ve azmin sergilendiği gerçek bir destandır.

Bizlere ve bizden sonraki nesillere düşen görev, bu kutsal ve güzel toprakları sonsuza kadar; huzurun, bereketin, kalkınmanın, refahın yaşanacağı bir hale getirmektedir.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, atalarımızın uğruna canlarını seve seve verdiği bu bayrak bu kutsal topraklarda ilelebet dalgalanacaktır. Hedefimiz her yönüyle güçlü bir ülke olma yolundadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Esnaf ve Sanatkârlarımız adına, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu büyük destanı yazan kahramanlarımızı, şehitlerimizi sonsuz minnet, saygı, şükran ve rahmetle anıyor, milletimizin bu gurur gününü kutluyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 Yıl

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 YılKurulduğu günden buyana 5 genel, 4 de yerel seçim kazanan AK Parti, 3 referandum

Berat Kandilinde Süt Dağıtıldı

Berat Kandilinde Süt DağıtıldıTarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde Ramazan ayının müjdecisi olan

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 68 Aksaray Belediyespor oyuncuları ile

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN