AK Parti Sadece Türkiye’nin Değil, Tüm Mazlumların Umudu

Ana Sayfa » Haberler » AK Parti Sadece Türkiye’nin Değil, Tüm Mazlumların Umudu
05 Aralık 2018 - 11:11 | 13 kez okunmuş
AK Parti Sadece Türkiye’nin Değil, Tüm Mazlumların Umudu

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sıradan bir parti olmadığına değinen AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, partilerinin milletin içinde, milletin ruhunda, medeniyet damarlarında yaşayan büyük bir siyasi hareket olduğunu bildirdi.

AK Parti’nin milletin kaderiyle bütünleştiğini vurgulayan Başkan Altınsoy, “AK Parti sadece Türkiye’nin geçmişiyle oyalanan değil, ülkenin güçlü ve büyük bir Türkiye olarak geleceğe doğru emin adımlarla yürüyen, kökü mazide olan bir partinin adıdır. Bu anlamda AK Parti güçlü ve büyük Türkiye’yi ortaya koyma mücadelesi veren bir partidir.” dedi.

Milletin kendisine hizmet eden hiç kimseyi unutmadığını anlatan Altınsoy, “Nasıl Menderes’in ismi unutulmadıysa, nasıl Özal’ın ismi unutulmadıysa, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi ve arkadaşlarının ismi de unutulmayacak, Türkiye’nin geleceğinde Tayyip Erdoğan’ın ismi altın harflerle yazılacaktır.” diye konuştu.

Büyük medeniyet hareketinin, milletin çizgisini, milletin iradesini Türkiye’de siyaset sahnesine taşıyan AK Parti’nin bazı özellikleri bulunduğunu aktaran Altınsoy, AK Parti’yi Türkiye’nin davasını omuzlamış bir parti haline getiren, bütün İslam coğrafyasının, bütün mazlum milletlerin davasını omuzlamış bir parti haline getiren temel özellikleri bulunduğu dile getirdi.

AK Parti’nin reformcu özelliğinden de bahseden Altınsoy, şöyle konuştu: “En temel özelliğimiz budur. AK Parti ulaşım, sağlık, eğitim, sosyal yardımlar, savunma, enerji reformları yaptı. Ancak AK Parti’nin en önemli reformu Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine geçmiş olmasıdır. Öyle devrim niteliğinde bir reform yaptık ki artık Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik. Millet oy verdiği akşam sadece Cumhurbaşkanını değil, hükümeti de seçmiş oldu. 24 Haziran’da yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak yine Tayyip Erdoğan seçilerek tarihe geçti, yoluna devam ediyor, Allah yolumuzu açık etsin.”

AK Parti’nin en büyük reformunun Cumhurbaşkanını karanlık odaların içerisinde kapalı kapılar ardında seçmesini bir kenara bırakıp milletin seçmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Altınsoy, AK Parti’nin önemli reformlarından birisinin de hak ve özgürlükler alanında yaptığı reformlar olduğunu, Türkiye’de hak ve özgürlükler alanında atılan adımların AK Parti’nin en önemli özelliklerinden biri olduğunu bildirdi.

Millete güvenen bir parti olmasının en önemli özellikleri arasında olduğunu anlatan Altınsoy, “Bu siyaset çizgimizin temel özelliği millete güvenmektir. Devlet milletin hizmetkarıdır. Devlet nihayetinde bir mekanizmadır asıl olan milletin kendisidir. Devletin milleti şekillendirme alışkanlıkları da artık geride kaldı.” ifadelerini kullandı.

Kalkınmacı bir parti olmasının partilerinin ayrılmaz özelliği olduğuna değinen Altınsoy, “Kalkınmayı sadece belirli bölgelerde bazı çevrelerin zenginleşmesi için isteyen bir siyasi parti değiliz. Çünkü bizim için kalkınma Türkiye’nin her yerinde olmak durumundadır. Bizim için Diyarbakır neyse Muğla’da odur.” dedi.

AK Parti’yi Türkiye’nin kaderi olarak değerlendiren Altınsoy, şöyle devam etti: “AK Parti sadece bir bölgenin, bir etnik yapının değil, bütün Türkiye’nin partisidir. Her yerde var olan bir partiyiz ve bayrağımız dalgalanıyor. Ülkemizin her yerinde varız, var olmak zorundayız. Türkiye’nin teminatı olan AK Parti aynı zamanda en kucaklayıcı siyasi harekettir. Bizim lügatimizde insanları etnik kökenine göre ayırmak yok. Bizim

kitabımızda insanları mezheplerine, meşreplerine göre ayırmak da yok. İnsanları hayat tarzlarına göre de ayırmak yok. Kimseyi ötekileştirmez, kimseyi bir diğerinden ayrı görmeyiz.”

Türkiye’de farklı etnik kökenlere sahip vatandaşların bir arada aynı medeniyetin çocukları olarak yaşadığına işaret eden Altınsoy, “Türkiye’nin millet varlığı çok geniş bir coğrafyaya yayılmıştır. AK Parti Türkiye’nin yükünü omuzlamış, siyasi bir hareket olarak dünya mazlumların, mağdurların ve kimsesiz çoğunlukların da partisidir. Dünya mazlumlarının sözcüsü, dünya mazlumlarının öncüsüdür.” ifadelerini kullandı.

31 Mart 2019 seçimlerinin önemli geçiş noktalarından birisi olduğuna işaret eden Altınsoy, Aksaray’ın seçimlerden başarıyla çıkacağını sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan şahıs yakalandı

Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan şahıs yakalandı16.05.2019 günü ilimizde meydana gelen “ Dolandırıcılık ( Evlilik Vaadi İle

Aranan 4 şahıs tutuklandı

Aranan 4 şahıs tutuklandı· Aksaray Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin 21.05.2019 24.05.2019 tarihlerinde

İncesu’da silahlı kavga

İncesu’da silahlı kavgaAksaray’ın İncesu Köyü yakınlarında çıkan kavgada bir kişi silahla

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN