Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » 92 Milyon 211 Bin TL Destek Ödemesi Bereketli Olsun

92 Milyon 211 Bin TL Destek Ödemesi Bereketli Olsun

A - +

Ana Manşet - 29.04.2024 - 10:41

92 Milyon 211 Bin TL Destek Ödemesi Bereketli Olsun
Üretici ve çiftçilere yönelik desteklerinin devam ettiğine işaret eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Aksaray’da 14 bin 234 üreticimizin hesaplarına aktarılan 92 milyon 211 bin TL destek ödemesi hayırlı ve bereketli olsun.”
Mazot, gübre, hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemeleri desteğinin yanı sıra buzağı ve çiğ süt üreticilerin maddi açıdan güçlenmesi için oluşturulduğunu belirten Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, çalışmaların il genelinde 14 bin 234 üreticiyi kapsadığını söyledi.
Üreticilere ödenecek destek miktarının rekor seviyeye ulaştığını belirten Aktürk, “Dün olduğu gibi bugünde, yarında hükümetimiz çiftçimizin yanında” dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Aksaraylı üreticilere destekleme ödemesinin başladığını ifade eden İl Başkanı Aktürk, “Tarım ve Orman Bakanlığımız, tarımsal gelişimi sürekli kılmak adına sağladığı destekler, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz koordinesinde çiftçilerimize ulaştırılmaktadır. Türkiye’de tarım sektörü, AK Parti’mizin verdiği desteklerle büyüyerek, yarım yüzyılın rekorunu kırdı. Yaşanan bu büyümeye paralel olarak tarıma verilen destekte artırıldı. Şehrimizde buzağı ve çiğ süt üreticilerine destek kapsamında toplamda 92 milyon 211 bin 589 TL ödemesi, çiftçilerimizin TC numaralarının son rakamlarına göre 26 Nisan, 3 Mayıs ve 10 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Hayırlı ve bereketli olsun inşallah. Allah’ın izniyle çiftçilerimize yönelik yapacağımız destekler artarak devam edecektir. 2002’den bu güne emektar çiftçimizden desteğini esirgemeyen, tüketicimizin de yanında olan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, ilgili bakanlarımıza, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy’a, AK kadrolarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üreten ve gelişen Aksaray için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021