SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Zabıta Ekiplerinden Kaldırım İşgali Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Kaldırım İşgali Denetimi

A - +

Ana Manşet - 19.01.2023 - 8:04

Zabıta Ekiplerinden Kaldırım İşgali Denetimi

Aksaray Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri; cadde ve sokaklarda yayaların geçişine engel oluşturan tezgah sahiplerine yasal işlemlerin uygulanacağı hatırlatılarak kaldırıldı.

Aksaray’ın farklı bölgelerinde denetimler gerçekleştiren zabıta ekipleri, işyeri sahiplerine uyarılarda bulunarak vatandaşların kaldırımları daha rahat kullanabilmeleri ve alışverişlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri için kurallara uyulması gerektiğini aktardı.

Cadde ve sokaklara, kaldırımlara gelişigüzel konulan malzemeler bir yandan kötü bir görüntünün oluşmasına neden olurken diğer yandan vatandaşların kaldırımları kullanırken zorlanmalarına neden oluyor.

İşyeri sahiplerine ilk olarak sözlü uyarılar yapan Zabıta ekipleri, kurallara uymayan işyerleri hakkında gerekli işlemin yapılacağını da ifade etti. Kurallara aykırı bir şekilde tezgâh açıp satış yapan seyyar satıcılar ve esnaflara rutin denetimler yapılmaya devam edecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021