SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » YÖK, İhtisaslaşmayla İlgili Yüksek Lisans Programını Onayladı

YÖK, İhtisaslaşmayla İlgili Yüksek Lisans Programını Onayladı

A - +

Aksaray Haberleri - 16.04.2020 - 15:11

YÖK, İhtisaslaşmayla İlgili Yüksek Lisans Programını Onayladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üç yeni yüksek lisans programı açmak için YÖK’e yaptıkları başvuruların kabul edildiğini söyledi. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan yeni program doğrudan ASÜ’nün ihtisaslaşma alanıyla alakalı. Diğer iki program ise Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulacak.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan yeni programın, Yükseköğretim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından koordine edilen “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında, disiplinlerarası eğitim vereceğini belirten Şahin, bu hususta yüksek bir heyecan içinde çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi. Enstitü bünyesinde “Spor Teknolojileri Anabilim Dalı” kurulacağını ve bu anabilim dalına bağlı olarak “Spor Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı” açılacağını kaydeden ASÜ Rektörü, “Böylece ihtisaslaşma konusunda yaptığımız çalışmalar akademik bağlamda da farklı bir noktaya evrilecek. Şu ana değin son derece verimli çalışmalar gerçekleştirdik. Bir yandan spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarımız proje eksenli devam ederken, diğer taraftan yeni lisansüstü programımız da, çalışmalarımızın derinliğini arttıracak” dedi. Prof. Şahin, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösterecek iki yeni programın daha YÖK tarafından kabul edildiğini anımsatarak, “Başvuruda bulunduğumuz ‘Tıbbi Biyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’ ile Hemşirelik Anabilim Dalı kurularak, bu anabilim dalına bağlı ‘İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı’ tekliflerimizde kabul gördü. Hızlı şekilde her üç programın aktif hale gelmesi adına çalışmalarımıza başladık” dedi.

ASÜ Rektörü, açıklamasının sonunda, yeni programların kurulması sürecine katkı veren herkese teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021