Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yeşim Pekmez Hanımefendi Halı Atölyesini ziyaret ettiler

Yeşim Pekmez Hanımefendi Halı Atölyesini ziyaret ettiler

A - +

Aksaray Haberleri - 18.08.2017 - 15:39

Yeşim Pekmez Hanımefendi Halı Atölyesini ziyaret ettiler

Valimiz Sayın Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Gönül Elçileri Projesi” , Kültür ve Turizm Bakanlığı “Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel El Sanatları Projesi” ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Kur “Kadın İstihdamı ve Meslek Edindirme Projeleri” kapsamında Taşpınar Halı Dokuma Kursunu ziyaret etti.

Ziyarete Yeşim Pekmez Hanımefendinin yanı sıra 105. Dönem Mülki İdare Amiri Aksaray Kaymakam adayı Elif Nur Yaman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve eşleri Türkan Aktürk, Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ da katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasında kurulan atölyeyi ziyaret eden Yeşim Pekmez Hanımefendi ve beraberindekiler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden gelen eğitmen Neşe Katman’dan Taşpınar Halısı ve nasıl dokunduğu hakkında bilgi aldıktan sonra Yeşim Pekmez Hanımefendi ve beraberindekiler halı tezgahına oturarak dokunmakta olan halılara ilmek attılar.

Atölye ziyaretinden sonra kursiyerleri ile birlikte bir süre sohbet eden Yeşim Pekmez Hanımefendi ve beraberindekiler kursiyerlere başarılar dilediler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021