SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Temizlik Çalışmaları Sürüyor

Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Temizlik Çalışmaları Sürüyor

A - +

Ana Manşet - 05.09.2023 - 21:32

Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Temizlik Çalışmaları Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği, son yılların en büyük sel felaketinin yaşandığı Aksaray’da belediye ekiplerinin temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor.

Yaşanan sel felaketinde başta Kalanlar Millet Bahçesi ve Kılıçarslan Parkı olmak üzere Coğlaki ve Kalanlar Mahallelerinin önemli bir kısmı selden etkilendi. Olayın yaşandığı ilk andan itibaren Aksaray Belediyesi bünyesinde yer alan 10 müdürlük, 150 personel 40 donanımlı araç ile sel felaketine anında müdahale etti.

İlk etapta vatandaşın imdadına koşan belediye ekipleri, bodrum katlarına yaşanan su baskınlarına müdahalede bulunarak vidanjörler vasıtasıyla tahliye etti. Selin etkisiyle oluşan balçık ve çamurlar yine belediye ekiplerince ortadan kaldırılmaya başlandı. Gece gündüz çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi, Kalanlar Millet Bahçesi ve Kılıçarslan Parkı’nın 1. ve 2. etabında da kapsamlı bir çalışma başlatarak hasar tespiti ve temizlik çalışmasını sürdürüyor. Yapılan çalışmayla beraber balçıkların temizliği ve deforme olan alanların tamiratı hızla yapılarak selin izleri ortadan kaldırılmaya başlandı.

Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren ekiplerle beraber sahada olan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, oluşturulan kriz masasının başında ekipleri sevk ve idare etti. Yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Dinçer şu görüşlere yer verdi; “Aksaray’ımızda son 40 yılın en büyük sel felaketlerinden birini yaşadık. Gün ağarınca ortaya çıkan tablo durumun ciddiyetini daha net gösterdi. Devletimiz tüm imkanlarıyla sahada. Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren sayın valimizin başkanlığında oluşturulan kriz yönetimine bizde belediye olarak tüm birimlerimizle gereken desteği vererek vatandaşlarımızın imdadına yetiştik.

Devletimiz, belediyemiz vatandaşımızın yanında. Allah nasip ederse en kısa zamanda yaralar sarılacaktır, gereken yapılacaktır. Yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşımıza tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına baş salığı diliyorum. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum “dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021