SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyareti

Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyareti

A - +

Aksaray Haberleri - 26.09.2020 - 10:25

Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyareti

Vali Aydoğdu:“Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarımız inanılmaz bir başarı hikayesi yazdı”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek sunulan sağlık hizmetlerinin son durumu hakkında İl Müdürü Kerim Yeşildağ’dan bilgi aldı. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Aydoğdu sağlık çalışanları ile bir araya gelerek Kovid-19 salgınında verdikleri fedakâr mücadeleleri dolayısıyla tüm ekibi tebrik ederek teşekkür etti.

Vali Aydoğdu burada yaptığı konuşmasında; doktorların ifadesiyle salgın döneminde küçük kıyamet yaşandığını bu tespiti çok doğru bulduğunu belirtti.

Kovid-19 salgınında Türkiye genelinde olduğu gibi Aksaray da artış yaşandığını kaydeden Vali Aydoğdu; “Biz bu salgında doktorlarımızın bize ifade ettikleri gibi gerçekten küçük kıyamet yaşadık. Bununla anlatılmak istenen kıyamet günü herkes birbirinden kaçacak kavramı. Biz salgın döneminde tamda bu küçük kıyameti yaşadık. Eğer virüslü iseniz, çocuğunuz, eşiniz sizden kaçıyor. Çok enteresan bir şey bu küçük kıyamet durumunda kaçmayan tek bir grup var oda sağlık çalışanları’ dedi.

-Her zaman sizlerin yanındayız

Sağlık çalışanlarının kendi çocuklarından kendi hayatlarından fedakârlık yaparak hastaları ile ilgilenip canhıraş bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Vali Aydoğdu: “Vali olarak, bir kardeşiniz olarak şunu samimiyetimle söylemem gerekiyor. Gerçekten inanılmaz bir başarı hikayesi yazdınız. Vicdanı olan aklıselim olan herkes bunu biliyor. Bu kolay bir şey değil.” dedi.

Kentte görev yapan sağlık çalışanlarının büyük özveri ile görev yaptığını vurgulayan Vali Aydoğdu: “Aksaray bu işin üstesinden mükemmel bir şekilde geldi. Bu mücadelede Aksaray’da doktorlarımız, hemşirelerimiz, memurlarımız, şoförlerimiz ve diğer sağlık çalışanları büyük bir gayret gösterdi. Olumsuzluklarda yaşadık ama sağlık müdürümüz gelip bana şöyle bir kelime kurmadı; ‘Doktorlarımız, hemşirelerimiz bıktı, iş yapmak istemiyorlar’ bunu hiç duymadım. Biz her zaman sizlerin yanındayız”

– İnsanlar maskeyi hayatlarının bir parçası olarak kabul etti

Sağlık çalışanlarının adanmışlığı, inanmışlığı ile süreci bugüne kadar krizsiz getirdiğini belirten Vali Aydoğdu: ‘Aksaray toplantılarda bir olumsuzlukla anılmadı. Biz hiç uçlarda gezmedik. İşi ile uğraşan bir şehir olduk. Hepinizden Allah razı olsun’ dedi. Gelinen noktada toplum sağlığının korunmasına yönelik alınan tedbirlerin Aksaray’da dikkatli şekilde uygulandığını aktaran Vali Aydoğdu; salgının kontrol altına alındığını bu noktada özellikle yayılım hızının düşürülmesi için yeni süreç değerlendirmeleri yaptıklarını ifade ederek maske, mesafe ve temizlik konusunda toplum idrakinin büyük ölçüde sağlandığını, Aksaray’da ki insanların yüzde 90’ ın üzerindeki kısmının maskeyi hayatlarının bir parçası olarak kabul ettiklerini bildirdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021