Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Üç Enstitüye Dokuz Yeni Program Açıldı

Üç Enstitüye Dokuz Yeni Program Açıldı

A - +

Ana Manşet - 12.04.2023 - 10:59

Üç Enstitüye Dokuz Yeni Program Açıldı

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) faaliyet gösteren üç enstitüye bir doktora, altı tezli ve iki tezsiz olmak üzere toplam dokuz yeni program açıldı.

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yeni programlar açılması için Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) yapılan teklifler, gerekli incelemelerin ardından uygun görüldü. Fen Bilimleri Enstitüsüne kurulacak olan programlar şöyle: Disiplinlerarası Polimer Bilimi ve Teknolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı, Disiplinlerarası Polimer Bilimi ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve İlköğretim Matematik Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı. Sosyal Bilimler Enstitüsüne Müzik Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı, Tarih Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı ve Tarih Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı açılacak. Sağlık Bilimleri Enstitüsüne ise Tıbbi Biyoloji Doktora Programı ile Veterinerlik Zootekni Tezli Yüksek Lisans Programı ve Dölerme ve Suni Tohumlama Tezli Yüksek Lisans Programı kurulacak.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hayatta karşılığı olan bölüm ve programlar eksenli bir büyüme stratejisi izlediklerini ifade ederek, yeni programların şehre ve Üniversiteye hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021