Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Türkiye’nin Geleceği İçin Sandığa Sahip Çıkın

Türkiye’nin Geleceği İçin Sandığa Sahip Çıkın

A - +

Aksaray Haberleri - 25.05.2015 - 12:08

Türkiye’nin Geleceği İçin Sandığa Sahip Çıkın

Eğitim Bir-Sen Aksaray Şubesi, Aksaray Belediyesinin katkılarıyla Hasandağı’n da piknik düzenledi.

Mesire alanında düzenlenen pikniğe, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Milletvekili Adayı Hüseyin Hüyük, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, Eğitim Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın ile yüzlerce eğitimci ailesiyle birlikte katıldı.

Sendika Başkanı Günaydın yaptığı konuşmada, kendilerine sağladığı katkılardan dolayı Teşekkür ederek “ Eğitim-Bir-Sen olarak Hasandağı pikniğimizi bu yıl geleneksel olarak başlattık. Bundan sonra düzenli olarak sizlerle bir araya gelip istişareler edeceğiz. İnşallah hep birlikte güzel günler geçireceğiz” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ da 7 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine işaret ederek “ Sizlerin de bildiği gibi 7 Haziran Türkiye’miz için çok önemli. Hepimiz bunun farkında ve bilincindeyiz. Sayılı günler kaldı. Bu süre içinde hem sizlerin desteği gerek hem de bizler zaten sahadayız. Değerli vekilimiz ve vekil adaylarımızla beraberiz. Son günlerde bu çalışmalarımızı daha da artırarak, tabiri caizse gece gündüz demeden daha fazla kapı çalarak inşallah iyi sonuçlar almak için çalışacağız çabalayacağız.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Burhan Kuzu’nun ifadelerine yer vermek istiyorum. Diyor du ki ! Amerikan tarihini dörde böldüğünüz zaman çıkan başkan sayısını dörtle çarparsanız Amerikan tarihini bulursunuz. Dolayısıyla bu neyin göstergesi? aynı zamanda bir istikrarın göstergesi peki ülkemizdeki durum nedir? Şu anda 62.hükümetimiz var. 62’yi dörtle çarparsanız 248 eder yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun 248. Yılında biz 62.hükümeti görmemiz gerekirken 92. Yılında görüyoruz. Bunun anlamı nedir? Her bir buçuk senede bir hükümetin değiştiği anlamına gelir. Peki bu kadar sık hükümet değişirse iş yapılabilir mi? Yapılamaz. Zaten bunun en güzel örneklerini hepimiz yaşayarak, yaşantılarımızda dedelerimiz babalarımız bunu yaşayarak gösterdi zaten. Bundan sonra da bu tür sıkıntıları yaşamamak için koalisyon diye ifade edilen şeylerin tekrar oluşmaması için Ak partinin yine tek başına iktidara gelmesi ve geri kalan çalışmalarında büyük bir hızla büyük bir şevkle yapılması gerekiyor.

Bu yerelde bizim yapacağımız çalışmalar içinde çok önemli. Ülkemizin genelinde yapılacak çalışmalar için çok önemli. Onun da ötesinde mazlum ülkeler inanın bizden destek bekliyor. Onlara yardım edecek ve destekleyecek sadece Türkiye kaldı. Bunu da hepimiz biliyoruz. Seçime kadar hepimiz daha yoğun çalışarak inşallah güzel sonuçlar elde edeceğiz.

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun ise Ak parti ve Türkiye üzerine yapılan hesaplara dikkat çekerek şunları söyledi “ Önümüzdeki günlerde yapılacak seçimde sandıklara gidelim sandığa sahip çıkalım. 13 yıldır ülkemizdeki istikrara sahip çıkmanın tek yolu sandığa gitmek. İnşallah bundan sonrada istikrar devam edecek. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız geliyor. Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Aksaray’dan belki fark edemiyoruz ama bizim gibi bir ayağı yurt dışında olan arkadaşlar olarak çok yakından gördüğümüz bir proje var HDP’yi baraj aştırma projesi bütün amaçları o. Bugün Ak partiye de Tayyip Erdoğan’a da bir bedel ödetmek isteyenler oyumuzu aşağıya çekemiyorlar. Hiç olmazsa HDP’ye barajı aştıralım da Güneydoğu ağırlıklı olmak üzere milletvekillerinin çoğunu biz alalım Ak partide Güneydoğu’da milletvekili çıkartmasın gibi bir hesap içerisindeler. Bu hesabı bozmamız lazım. Ülkemiz adına, çocuklarımızın geleceği adına bunu bozmamız lazım.”

Yapılan konuşmaların ardından pikniğe gelen misafirlere yemek ikram edildi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Milletvekili Adayı Hüseyin Hüyük, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, Eğitim Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın, piknik yapan vatandaşları tek tek ziyaret ederek hasbıhal ettiler. Vatandaşlar, Aksaray Belediyesi ve Eğitim-Bir-Sen işbirliği ile düzenlenen piknikte gönüllerince eğlendiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021