Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Turan Yaldır’a Esnaflardan Tam Destek

Turan Yaldır’a Esnaflardan Tam Destek

A - +

Ana Manşet - 01.05.2023 - 22:10

Turan Yaldır’a Esnaflardan Tam Destek

Milletvekilliğinin Hakkını Veririz Veremezsek Yakamıza Yapışın

Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır, seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Aksaray’ın en işlek caddelerinden biri olan Büyük Bölcek Mahallesi’nde faaliyet gösteren esnafları tek tek ziyaret eden Millet İttifakı Milletvekili adayı Yaldır ve Naciye Akkuş Türk, esnafların iş yerlerine girerek samimi diyaloglar yaşadı.

Büyük Bölcek Mahallesi esnafları, Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır’ı karşılarında görünce, oy verip milletin vekili olsun diye, Aksaray’ın haklarını savunsunlar Aksaray’a faydalı işler yapsınlar diye Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdikleri milletvekillerinden ve onların Meclis’teki performanslarından hiç memnun olmadıklarını belirterek, “Sizler milletvekili olursanız Aksaray için neler yapacaksınız” sorusunu sordu.

Milletvekili adayı Yaldır ise bu soruya kendinden emin bir şekilde yanıt vererek, “Ben 2015 yılında da milletvekili seçilmiştim kısa dönemde olsa o süreçte Aksaray’a yeni seçilen, iktidar olmayan bir milletvekilinin neler yapabileceğini gösterdim. Sizler de bunun şahidisiniz” ifadelerini kullandı.

“Hizbullah İle Birlikte Onlar da Altılı Masa Oldular Ama Orada Demokrasi Yok”

Altılı Masa’nın tek adam, tek ses, tek düşünce anlayışına son verdiğini belirten Yaldır, “6’lı Masada bir demokrasi anlayışı var, herkes konuşabiliyor ve düşüncelerini ifade edebiliyor. Diğer tarafa baktığımız zaman Hizbullah ile birlikte onlar da Altılı Masa oldular. Ama orada demokrasi yok tek seslilik var” dedi.

“Sözlerimizde Durmazsak Yakamıza Yapışın”

21 yıldır iktidarın Aksaray’a verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini belirten Yaldır, iktidar milletvekillerinin Aksaray’a bir çivi bile çakmadığını ifade ederek, “Bizler Aksaray’ın alması gereken tüm hizmetleri rica ederek değil söke söke alacağız. Size bir vebal veriyorum. Eğer bizler sözlerimizde durmazsak Aksaray’da yaşıyoruz, evimiz, işimiz Aksaray’da, yakamıza yapışın” sözlerini kullandı.

“Aksaray İçin Çalışacak Genç Dinamik Vekillere İhtiyacımız Var”

Bu sözler üzerine Büyük Bölcek esnafı, “Bizler artık Aksaray’dan sizin gibi genç, dinamik Aksaray için çalışacak milletvekillerini Meclis’e göndermeyi düşünüyoruz. Ben sizi ve Millet İttifakı milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk’ü çok beğeniyorum. Sizleri Meclis’e göndermek için söz veriyorum oyum size” açıklamasında bulundu. Bu açıklama sırasında çevredeki diğer esnaflar da alkışlarla destek çıktı.

Millet İttifakı Milletvekili adayı Yaldır, “Hep birlikte ortak akılla başaracağız söz veriyorum. Bu kadim şehri hep birlikte yöneteceğiz, hep birlikte kalkındıracağız” sözleriyle ziyaretlerine son verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021