Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Tüm Aksaray’da Ali Abbas Ertürk Fırtınası Esiyor

Tüm Aksaray’da Ali Abbas Ertürk Fırtınası Esiyor

A - +

Ana Manşet - 01.05.2023 - 20:14

Tüm Aksaray’da Ali Abbas Ertürk Fırtınası Esiyor

14 Mayıs Genel Seçimlerine sayılı günler kala Millet İttifakı Aksaray Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk, farklı kesimleri ziyaretlerini sürdürüyor. Aksaray’da gitmedik ilçe, kasaba ve köy bırakmayan Ertürk, son olarak Güzelyurt, Selime, Ihlara, Helvadere, Karkın, Karaören, Akhisar ve Sağlık’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Ertürk ve ittifak temsilcileri, gittikleri her yerde büyük bir ilgi ve coşkuyla karşılandı.Vatandaşlar, gittiği her yerde Ali Abbas Ertürk’e büyük bir sevgi gösterisinde bulundu ve merak ettikleri soruların yanıtlarını aldı. Bir vatandaşın HDP ile CHP arasında bir bağ olup olmadığına dair sorusuna net cevaplar veren Ertürk, “Hiç olmayan bir şey üzerinden, zanla üretilen algı teorileri sizlerin aklında soru işareti oluşturmuştur. Lakin sizlere sunulan bu suni gündem algı çalışmasından başka bir şey değildir. Benim ya da partimin içinde olduğu hiçbir oluşumda, masanın altında, üstünde, yanında ya da herhangi bir yerinde PKK’nın olması söz konusu değildir!  PKK’ya sempati duyan bırakın partimi babam olsa reddederim. Bunu da bu kadar açık ve net olarak söyleyeyim” dedi ve algı çalışmasının gerçekleri yansıtmadığını belirtti. Vatandaşlar ise senelerdir AK Parti’ye oy verdiklerin ancak 14 Mayıs’ta bir değişim istediklerini belirterek, “Umudumuz sizde. Senelerdir bizleri seçim olmadığı halde ziyaret ettiniz ve sorunlarımıza çözüm aradınız, kalbimizde ayrı bir yeriniz var. Sizi ve Millet İttifakı Milletvekili Adaylarını yakından tanıyoruz. Bu kez bu bozuk düzeni sandıkta değiştireceğiz, oyumuz sizin” dediler.

Çimeli ’den Ali Abbas Ertürk’e yoğun sevgi gösterisi

Gezi programı kapsamında hafta içinde gerçekleşen Ağaçören, Boğazköy, Sarıyahşi, Çardak, Sarayhan, Baymış, Bağlıka’ya ve Çimeli ziyaretlerinde de Ertürk umut olarak karşılandı. Özellikle Çimeli’deki ziyarette vatandaşların Ali Abbas Ertürk’e sevgi gösterisi sokağa taştı. Ertürk’ün çevresini saran vatandaşlar alkışlar ve  “Ali Abbas sen bizim umudumuzsun” sloganları ile Ertürk’ü omuzlarına aldı ve seçim gecesi de aynı şekilde kutlama yapmak istediklerini belirtti.

Ortaköylüler: Artık üvey evlat olmak istemiyoruz

Acıpınar ve Ortaköy’ü de ziyaret eden Milletvekili Adayı Ertürk bu bölgelerde de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Ortaköy’de vatandaşlar mevcut iktidarın ve iktidar milletvekillerinin Ortaköy’e senelerdir üvey evlat muamelesi yaptığını, seçim zamanı bile geldiklerinde kimseyi dinlemediklerini, sadece selam vererek geçtiklerini söylediler. “Biz artık üvey evlat olmak istemiyoruz, yetkiyi aldığınızda sizin bizlere en iyi hizmeti getireceğinize inanıyoruz. Bizler kararımızı verdik, gönlümüz de oyumuz da sizden yana” diyen Ortaköylüler, desteklerinin Ali Abbas Ertürk’le birlikte olacağını vurguladılar.

Yenikent Kasabasından Hüseyin Altınsoy’a cevap

Ali Abbas Ertürk seçim ziyaretleri kapsamında gittiği Yenikent, Eşmekaya, Armutlu ve İ vatandaşlarla bir araya geldi ve onların sorunlarını dinledi.  Yenikent girişinde Millet İttifakı adaylarını karşılayan Yenikentliler, meydanda toplanarak, şikâyet ve beklentilerini dile getirdiler. AK Partili vekillerin verdikleri hiçbir sözü tutmadığını belirten vatandaşlar ‘’Senelerdir bizim tapularımızı bize vermeyi bile başaramadılar. Hüseyin Altınsoy, ‘Yenikent beni bilir, beni bağırlarına basar’ demiş. Evet, iyi biliriz, senelerdir Yenikent’e hiçbir faydası dokunmamıştır.Ş’imdi hangi yüzle bizim evladımız olduğunu söylüyor. Evlat olmak doğduğun topraklara sahip çıkmakla olur. Biz ne Cengiz vekilden ne de Hüseyin Altınsoy’dan bir sahiplenme ya da sorunlarımıza çözüm görmedik. Bundan sonra bizden onlara sıfır oy dediler” Ali Abbas Ertürk ise Yenikentlilere “Onların sizler için yapmadığı hizmetleri biz seçildiğimizde sizler için yapacağız. Oylarınıza talibiz. 14 Mayıs gecesi hep birlikte hizmet için değişimin temellerini atacağız. 15 Mayıs sabahı sizler için çalışmaya başlayacağız” dedi.

Sultanhanı’nda yüzlerce araçlık karşılama konvoyu

Millet İttifakı adayları ve İttifak bileşeni partilerin yöneticileri Sultanhanı İlçesi’nde yüzlerce araçlık bir konvoyla karşılandı. Heyet, Sultanhanı esnafınıziyaret etti. Ali Abbas Ertürk Sultanhanı’nda yaptığı konuşmada, iktidar mensuplarının çeşitli algı çalışmalarıyla vatandaşları yönlendirmeye çalıştığını söyledi. Milliyetçilik üzerinden oluşturulmaya çalışılan algıya vatandaşların pirim vermeyeceini kaydeden Ertürk, “Ben de senelerdir sizlerin haklarını yiyenlere karşı durup, ne kadar usulsüz işleri varsa ortaya döktüm. Sizlerin hakkını korudum. Diyecek söz bulamadılar ve bir kahve köşesinde oturup, yalanla algı çalışması yaptılar. Neymiş;Kandil’den talimat alacakmışız. Cumhurbaşkanı Adayımız Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi bırakın Kandil’den talimat almayı, Kandil’i onların başına yıkacağız başına…” dedi. Ali Abbas Ertürk’ün sözlerini Sultanhanı meydanına dolduran kalabalık alkışlarla destekledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021