SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » TOGG Türkiye’nin En Büyük Kanyonu Ihlara Vadisi’nde

TOGG Türkiye’nin En Büyük Kanyonu Ihlara Vadisi’nde

A - +

Ana Manşet - 09.06.2023 - 20:32

TOGG Türkiye’nin En Büyük Kanyonu Ihlara Vadisi’nde

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından ülkemizin yerli ve milli ilk aracı olarak üretilen Aksaray Belediyesi’nin envanterine dahil ettiği TOGG’un T10X modeli Aksaray’ın en gözde turistik mekanı Ihlara Vadisi’nde yerli ve yabancı turistlerin ilgisi çekti.

Türkiye’nin otomobili TOGG üretildiği ilk günden itibaren gündemdeki yerini korurken Aksaray Belediyesine ait 68 TOG 068 plaka numaralı Anadolu Kırmızısı TOGG, Aksaray’ın en gözde turistik mekânlarında vatandaşlara tanıtıldı.

İlk olarak Helvadere Göleti ve Hasan Dağı’ında daha sonra Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’nın gözdesi olarak adlandırılan tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi’nin en hâkim noktasına park edilen TOGG, sevgi seli ile karşılandı. Her yıl 600 bin’in üzerinde yerli yabancı turistin ziyaret ettiği Ihlara Vadisi’nde sergilenen TOGG, yerli halk kadar yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Ihlara Vadisini ziyaret gelen turist ve vatandaşlar yerli otomobilin tüm detaylarını inceledi. Vatandaşlar, Türkiye’nin yerli otomobili ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Türkiye’nin 100 yıllık hayalinin gerçekleştiğini belirtti. Belediye Başkanı Dinçer, TOGG projesiyle Türkiye’nin aydınlık yarınlara kapı aralandığını söyleyerek Türkiye yüzyılının başladığını ifade etti.

TOGG’un Aksaray’daki turistik mekânlarında çekilen fotoğraflar Aksaray Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında büyük beğeni topladı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Helvadere Göleti ve Hasan Dağı yollarında çekilen fotoğraflarını paylaştı.

Belediye Başkanı Dinçer paylaşımında; “TOGG Aksaray’a, Aksaray da TOGG’a çok yakıştı.

Tarihi ve doğal güzelliklerimizin bugünkü misafiri TOGG.

Gururlanmamak elde değil, Rabbim tekerine taş değdirmesin.” ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021