Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Tır Parkına Girmeyen Tırlara Ceza Yazılacak

Tır Parkına Girmeyen Tırlara Ceza Yazılacak

A - +

Aksaray Haberleri - 05.08.2017 - 10:49

Tır Parkına Girmeyen Tırlara Ceza Yazılacak

Aksaray Belediyesi, TIR araçlarının şehir içine park etmesini önlemek için yaptığı 120 araçlık TIR garajını hizmete sundu.

Aksaray Belediyesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali yanındaki Kırsal Terminal alanını TIR garajına dönüştürdü. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Terminal yanındaki 15 bin metrekarelik alanda 120 adet TIR aracının 24 saat park edebileceği yeni TIR garajında, araç plaka tanıma sistemi, güvenlik ve aydınlatma sistemi yer alıyor.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi.

“Bilindiği üzere şehrimizin muhtelif yerlerinde TIR araçlarının park edeceği yer olmadığı için TIR sürücüleri araçlarını mahalle ve sokak aralarına park etmek zorunda kalıyordu.

Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı’nın talimatıyla daha önce kırsal terminal olarak kullanılan 15 bin metrekarelik alanı TIR araçlarının park etmesi için TIR garajına dönüştürdük. Araç plaka tanıma sistemimiz var. Aydınlatma sistemi ve özel güvenlik sistemi ile Toplam 120 araç kapasiteli TIR garajımız 7/24 hizmet verecek.

Bu arada TIR araçlarının şehir içinde park etmesi 2918 numaralı Trafik Kanuna göre yasaktır. 62. Maddede “Yerleşim birimleri içindeki karayolunda, bir trafik işaretiyle izin verilmedikçe ve yükleme, boşaltma, indirme, bindirme, arızalanma gibi zorunlu nedenler dışında kamyon, otobüs ve bunların katarları, lastik tekerlekli traktörler ile her türlü iş makinelerinin park edilmesi yasaktır. (Değişik: 21.5.1997 – 4262/4 Md.) Bu madde hükmüne uymayan sürücüler para cezası ile cezalandırılırlar.” ifadesi yer almaktadır.

Yetkililer, “Aksaray’da TIR araçları şehir içi ve Mahalle aralarına park etmeyecek. Yeni yapılan TIR garajına park edecektir. TIR sürücülerinin bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz” ifadesini kullandılar.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021