SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sokakta kalan yaşlı adama Vali Hamza Aydoğdu sahip çıktı

Sokakta kalan yaşlı adama Vali Hamza Aydoğdu sahip çıktı

A - +

Ana Manşet - 12.11.2021 - 9:48

Sokakta kalan yaşlı adama Vali Hamza Aydoğdu sahip çıktı

Aksaray’da yardım tekliflerini reddederek sokakta kalmak istediğini belirten yaşlı adam Vali Hamza Aydoğdu’nun talimatı ile Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirildi.

Kalacak yeri olmadığı için sokaklarda yaşayan, vatandaşların yardımları ile yemek ihtiyacını karşılayan yaşlı adam hayırseverlerin ve çeşitli yardım derneklerin soğuk havada dışarda kalmaması için gösterdiği yardım tekliflerini geri çevirdi.

112 Acil Çağır Merkezini arayan vatandaşlar, Kılıçaslan mahallesinde yaşlı bir vatandaşın bir süredir sokakta kaldığı ihbarında bulundu. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken hayırsever vatandaşlar bazı yardım derneklerine de bilgi verdi.

Ali Başer adlı yaşlı adam sağlık görevlilerinin muayene isteğini geri çevirirken kimsesi olmadığı öğrenilen Ali Başer, yardım derneklerinin ihtiyaçları karşılanarak bir otele yerleştirme teklifini de reddetti.

Bu üzücü hadisenin Vali Hamza Aydoğdu tarafından duyulması üzerine Vali Aydoğdu emniyet ve sağlık birimlerine talimat vererek vatandaşın bulunmasını sağlık kontrollerinden geçirilerek gerekli barınma ihtiyacının karşılanmasını istedi. Vali Aydoğdu ayrıca bu süre içerisinde vatandaşımıza yardımcı olan duyarlı vatandaşlar da teşekkür ederek devletin zor durumda kalan her bir vatandaşının her zaman yanında olacağını söyledi.

Vali Hamza Aydoğdu’nun yaşlı adamın bulunması talimatı üzerine hareket geçen polis ekipleri en son görüldüğü Kılıçaslan Mahallesinden ayrılan Başer’i aramaya başladı.

Kent merkezinde çeşitli noktalarda görülen Başer’i yapılan aramaların ardından kısa sürede bulan polis ekipleri bir süre görüştüğü Başer’i ikna ederek Vali Hamza Aydoğdu’nun talimatı üzerine sağlık kontrolünden geçirilerek Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine yerleştirdi. Polis ekipleri yemek ve giysi ihtiyacı karşılanan Ali Başer’in yakınlarına ulaşmak için çalışma başlattı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021