SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Şehitlerimizin Anısına Hasandağı Tırmanışı

Şehitlerimizin Anısına Hasandağı Tırmanışı

A - +

Ana Manşet - 03.01.2024 - 8:51

Şehitlerimizin Anısına Hasandağı Tırmanışı

Aksaray İHH arama kurtarma ekibi olarak şehitlerimiz anısına 31 Aralık 2023 tarihinde Hasan Dağı tırmanışını gerçekleştirdi.

Aksaray arama kurtarma Birim Bşk Abdurrahman Çay yaptığı açıklamada; 22 – 23 Aralık tarihlerinde Irak’ın Hakurk ve Metina bölgelerinde hain terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen 12 kahraman askerlerimiz, Gazze’de şehit olan kardeşlerimiz ve tüm şehitlerimiz anısına farkındalık oluşturmak için Hasan Dağı’na tırmandık.

Arama kurtarma birimi olarak üniversiteli gönüllü kardeşlerimizin de katıldığı 24 kişilik ekibimizle tırmanış sonrası 12 şehidimiz adına 12 fidan dikimi ve doğada yaşayan hayvanlar için yemleme yaparak tırmanışımızı tamamladık, dedi.

Çay; İHH arama kurtarma olarak amacımız, bize yaşanabilir bir ülke bırakmak için canlarını feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağımızı göstermek ve onlara olan vefa borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilmektir, diyerek sözlerini tamamladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021