SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Şehitler İçin Hasandağına Tırmanış Yaptılar

Şehitler İçin Hasandağına Tırmanış Yaptılar

A - +

Aksaray Haberleri - 29.08.2016 - 12:55

Şehitler İçin Hasandağına Tırmanış Yaptılar

Aksaray Dağ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (ADASK) üyeleri ve Aksaray’lı Dağcılar, terör nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ve şehitlerimizin yanlarında olduğumuzu vurgulamak ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün son derece önem taşıdığı şu günlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini vurgulamak için Hasandağı’na tırmanış gerçekleştirdiler.

15 Kişilik bir ekiple zirve faaliyeti gerçekleştiren Dağ Arama Kurtarma Ekibinden H.Avni Gökçe ve Turgay Koç liderliğinde gerçekleştiren tırmanış faaaliyetine 15 Kilişik dağcı ekibi ile birlikte Hasandağı Yardıbaşı mevkiinde sabah saat 04.00’te tırmanışa geçerek 5 saatlik zorlu bir tırmanış yaparak 09.00 da Hasandağı zirvesine ulaştılar. Zirvede tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra ifadelerini dile getiren dağcılar, biz bu tırmanışı şehitlerimize bir vefa borcu olarak gerçekleştirdik şanlı bayrağımızı zirvede dalgalandırdık. Terörün her türlüsünü lanetliyor ve kınıyoruz. terör nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ve şehitlerimizin yanlarında olduğumuzu vurgulamak ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün son derece önem taşıdığı şu günlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğiniz vurgulamak için bu tırmanışı yaptık. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu güzel toprakları korumak için her karışı kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimize minnettarız Ruhları şad olsun. Dediler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021