Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Seçildiğimiz Zaman Önceliğimiz İşçimiz ve Esnafımız Olacak

Seçildiğimiz Zaman Önceliğimiz İşçimiz ve Esnafımız Olacak

A - +

Ana Manşet - 02.05.2023 - 21:14

Seçildiğimiz Zaman Önceliğimiz İşçimiz ve Esnafımız Olacak

Millet İttifakı’nın Aksaray 2. Sıra milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk çarşıda esnaflarla, mahallelerde vatandaşla, köylerde üretici ile görüşüp sorun ve taleplerini dinliyor. Toplumun herkesiminin her sorununda yanında olan ve vatandaşlar tarafından ‘’ bizim Ali ‘’ şeklinde anılan milletvekili adayı Ertürk,gittiği yerlerde Milletvekili olduğunda Aksaray için yapmayı planladığı projelerini anlatıyor.

Ali Abbas Ertürk CHP’li yöneticiler, Millet İttifakı bileşeni partilerin il başkanları ve il yönetimlerininde yer aldığı çalışmaları kapsamında güne Eğitim- Sen ve Eğitim-İş tarafından 15 Temmuz Milli irade meydanında düzenlenen1 Mayıs İşçi bayramı programlarına katılarak başladı. Emekçi vatandandaşların yoğun ilgi gösterdiği Milletvekili Adayı Ertürk, program bitiminde işçilerin sorunlarını dinledi. Kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen işçiler ile fotoğraf çektiren Ali Abbas Ertürk, emekçiler ile sohbeti esnasında ‘’hak hukuk adalet bir gün gelir herkese lazım olur. Hepinizin hakkını aramak için Aksaray Milletvekilliğine talibim.İnsancıl çalışma şartlarına sahip olmanız için, yaptığınız işin tam karşılığını almanız için elimden geleni yapacağım. Bunları yapabilmem için 14 Mayıs günü desteklerinizibekliyorum’’ dedi.

Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk günün geri kalan kısmında Turizm Caddesi esnafını, 3 nolu Belediye İş hanını, eski MEDAŞ İş hanını ve Taşpazar Mahallesi esnafını ziyaret ederek esnafın sorun ve beklentilerini dinledi.

Bu Gidişle Aksaray’da Küçük Esnaf Kalmayacak!

Ali Abbas Ertürk’ün ziyaret ettiği dükkanlarda esnaflar, hayat pahalılığının kendilerini de ezdiğini, bugün sattıkları ürünü sattıkları paraya ertesi gün alamadıklarını belirtti. Birçok esnaf ayakta durmakta zorlandığını söylerken ‘’büyük iş adamlarına gösterdikleri ayrıcalıkları biz küçük esnafa göstermiyorlar. Yakında ülkede küçük esnaf diye bir şey kalmayacak. Bizlerin ayakta kalabilmesi ve esnaflık kültürünün bitmemesi için bu düzenin değişmesi şart, umudumuz sizde’’ şeklinde konuştular.

Esnafımızı Kaderine Terk Etmeyeceğiz 

Esnafı ziyaretinde dükkanları tek tek gezen Millet İttifakı milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk, esnafın sorunlarını dinleyerek projelerini anlattı. “Millet İttifakı iktidarında şimdi ki iktidarın yaptığı gibi esnafımızı kaderine terk etmeyecek, her zaman onların yanlarında olacağız. Esnafımızın sorunlarını biliyoruz. 14 Mayıs’ta sandıkta bize yetki verirseniz, siz fedakâr esnaf kardeşlerimiz için yeni destek mekanizmaları geliştireceğiz. Söz veriyoruz 14 Mayıs’tan sonra Ülkemize de Aksaray’ımıza da bahar gelecek bu bahar milletimizin baharı olacak.” şeklinde konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021