SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Aksaray’a Geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Aksaray’a Geliyor

A - +

Ana Manşet - 01.06.2022 - 16:36

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Aksaray’a Geliyor

Aksaray – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Aksaray Bilim Festivali’nin açılışını gerçekleştirecek.

Vatandaşların bilim, teknoloji ve teknikle buluşturulacağı festival Cuma Günü Saat:11.00’da Solo Türk gösterileri eşliğinde açılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank festivalin açılışına katılacak. Yerli ve milli binlerce ürünün bilimsel etkinliğin simülasyonların, yarışmaların ve birbirinden eğlenceli organizasyonların yapılacağı festivale yoğun bir katılım bekleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra festivale birçok kurum ve kuruluşun temsilcilerinin de katılımı bekleniyor. Ülkemize uluslararası platformlarda gurur yaşatan kurum ve kuruluşlarımızın ortaya çıkarttığı Atak Helikopterleri, Hisar A+ füze sistemleri, Korkut Silah Sistemi aracı, Cirit, UMTAŞ, Omtaş füzeleri tanıtılacak. Türkiye’nin ilklerinin de tanıtılacağı festival alanında Türkiye’nin Bor ile çalışan ilk otomobili bor mobil yerini alacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Aksaray’da ilk defa düzenlenecek olan Bilim Festivaline tüm vatandaşları davet etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021