SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sanayi Esnafı İstedi, Başkan Dinçer Yapıyor

Sanayi Esnafı İstedi, Başkan Dinçer Yapıyor

A - +

Ana Manşet - 15.03.2024 - 9:16

Sanayi Esnafı İstedi, Başkan Dinçer Yapıyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yeni Sanayi Sitesi’nin (ASTİM) merkezi konumuna yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi için ihale sürecinin başladığını duyurdu. Başkan Dinçer, bu projeyle sanayi sitesinin önemli bir eksikliğini daha çözüme kavuşturuyor.

Aksaray’a değer katan, toplumun temel ihtiyaçları ve beklentilerine göre proje hazırlayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sanayi esnafının talebini karşılayan yeni bir projeye daha hazırlanıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni sanayi ziyaretinde esnafları dinlemiş, onların talebi üzerine sanayi sitesine Aile Sağlığı Merkezi yapılması sözünü vermişti. Belediye Başkanı Dinçer, sanayi sitesi ile ilgili geniş kapsamlı bir çalışma başlattı ve Aile Sağlığı Merkezi’nin yapılacağı en uygun noktayı belirledi. Belediye Başkanı Dinçer, projesi tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi’nin kısa zaman içerisinde ihaleye çıkacağını duyurdu.

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde tamamlanan Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nin Türkiye’de örnek sanayi siteleri arasında gösterildiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Bir şehir sanayisi ile büyür ve gelişir. Sanayi sitemiz, şehir ekonomisine doğrudan etki eden istidama ve üretime katkı sağlayan en önemli halkalardan bir tanesi. Burada esnaflarımız, imalat sanayi ve üretim sektörü olmak üzere birçok alanda hizmet üretiyor.

Aksaray’ımız sanayi şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve bizde şehrimize en iyi hizmeti sunmak için çaba sarf ediyoruz. Aksaray Belediyesi olarak daha öncede olduğu gibi sanayi sitemizde birçok talebi karşıladık. En son esnaflarımızın talebi üzerine sitemizin ana caddesinin asfaltını tamamladık” dedi.

Sanayi sitesine yapılacak Aile Sağlığı Merkezi projesinin tamamlandığını aktaran Belediye Başkanı Dinçer, “Sanayi esnafımızın yer aldığı bu bölgede herkesin kolaylıkla sağlık hizmeti alabileceği bir sağlık tesisi yapmayı planlıyoruz. Aile Sağlığı Merkezi için ön fizibilite çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki çok kısa zaman içerisinde ihale edilerek yapımına başlayacağız. Şehrimize ve sanayi sitemize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021