Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bisiklet Kullanalım

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bisiklet Kullanalım

A - +

Ana Manşet - 25.12.2023 - 17:37

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bisiklet Kullanalım

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından hayata geçirilen Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projesi bisiklet severler tarafından yoğun olarak kullanılıyor.

Sağlıklı ve hareketli yaşamı desteklemek amacı ile şehir genelinde birçok projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, akıllı bisiklet yolları ve istasyonları projesi ile 30 kilometrelik akıllı bisiklet yolları ve 11 farklı istasyon kurmuştu.

Şehir içi ulaşımda alternatif bir ulaşım aracı oluşturmak, trafik yoğunluklarının önüne geçmek, çevre kirliliğini önlemek ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacı ile hayata geçirilen projeden 71 bin kullanıcı faydalandı. Ayrıca AKBİS sitemine kayıtlı üye sayısı ise 20 binin üzerine çıktı.

Akıllı Bisiklet yolları ve istasyonları projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projesini şehrimizde hayata geçirdik. ’Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projemizi 30 kilometrelik yol ağımızda 11 istasyonumuzla bisiklet severlerin hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız tarafından projemiz yoğun ilgi ile karşılandı. Bizler bisiklet kullanımına teşvik etmek için çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerine göre projemizin kapsamını büyütmeyi planlıyoruz. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaktaki en büyük hedefimiz sağlıklı yaşamı desteklemektir.’’ Dedi.

Akıllı bisiklet yollarını ve istasyonlarını severek kullandıklarını belirten vatandaşlarda bu hizmet sayesinde iş yerine veya okula gitmek için alternatif bir ulaşım imkanlarının olduğunu söylediler. Bisiklet severler; sağlıklı, güvenli, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilirlik açısından da son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için imkân sunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ettiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021