SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Pelinsu Yıldırım Demir Esnafa Katılımcı Bir Yönetim Vadetti

Pelinsu Yıldırım Demir Esnafa Katılımcı Bir Yönetim Vadetti

A - +

Ana Manşet - 28.02.2024 - 11:13

Pelinsu Yıldırım Demir Esnafa Katılımcı Bir Yönetim Vadetti

CHP’nin Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, önceki il başkanlarından Hacı Ali Keleş ve parti teşkilatıyla birlikte Salı günü Kalealtı Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında, esnafların yoğun değişim talebiyle karşılaşan Yıldırım Demir, Aksaray’ı hak ettiği değere kavuşturacaklarını belirterek, destekleriyle değişimi gerçekleştireceklerini söyledi.

Kalealtı Caddesi esnafı, kentsel dönüşüm sürecinde müşteri kaybına uğradıklarını ve bu süreçte belediyeden yeterli destek alamadıklarını ifade ederken, yeni gelecek yönetimin bu gibi konuşlarda esnafla istişarede bulunmasının önemine vurgu yaptı. Pelinsu Yıldırım Demir ise halkçı ve katılımcı bir belediye olacaklarını vurgulayarak, esnafın zor zamanlarında yanlarında olacaklarını ve genç, dinamik bir kadro ile yönetimi devralacaklarını belirtti.

CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, esnaf ziyaretinde sadece esnafın işleri ve Kalealtı Caddesi’nin sorunlarını değil, şehrin farklı alanlarındaki eksikliklerden de bahsederek Aksaray’ın problemleri konusunda bilgi sahibi olduğunu belirtti. Park alanlarının eksikliğine ve şehrin “yeşil Aksaray” olmasına rağmen çölleşmiş bir görünüme sahip olmasına vurgu yaptı. Ayrıca alt yapıda yaşanan eksikliklere dikkat çekti.

Yıldırım Demir, mahallelerin tamamında alt yapıyı güçlendireceklerini ve eksiklerini tamamlayacaklarını, talep edilen yolların asfalt çalışmalarını başlatacaklarını, park ve yeşil alanları artıracaklarını, imar ve tapu sorunlarını çözeceklerini belirtti. Mahallelerin hizmetten eşit ve adil bir şekilde faydalanacağını vurguladı ve bu hizmetleri içeren projelerinin peyder pey sosyal medya hesaplarından duyurulmaya başlandığını aktardı.

Belediyeciliğin teknik bir iş olduğunu ve bunun için gerekli bilgiye sahip olduğunu belirten Yıldırım Demir, harita yüksek mühendisi olarak çözüm bulabilecek yetkinliğe sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca, liyakatli bir kadrosunun olduğunu da vurguladı. 1 Nisan’dan itibaren yetkinin kendilerine verilmesiyle birlikte projeleri hayata geçireceklerini ve bunu esnafla istişare halinde yapacaklarını söyledi.

Esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam edeceğini dile getiren Yıldırım Demir, seçildikten sonra da verdiği sözlerin hepsini tutacağını. Aksaray’a hizmet için hazır olduklarını belirtti. Her gittiği yerde vatandaşların teveccühü ile karşılaşan belediye başkan adayı, Kalealtı Caddesi esnafının sorunlarını titizlikle dinledi ve çözüm için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021