SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Güncel Haber » Özel Güvenlik elemanları görevlerine devam edemeyecekler

Özel Güvenlik elemanları görevlerine devam edemeyecekler

A - +

Güncel Haber - 02.03.2021 - 21:59

Özel Güvenlik elemanları görevlerine devam edemeyecekler

Özel güvenlik elemanlarının mağdur olmaması için Yenileme Eğitimini zamanında yapmaları konusunda uyarıldı.
Yenileme eğitimlerinin zamanında yapılması gerektiğini vurgulayan Aksaray Koruma Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri yöneticisi Bahattin YÜCEL, Özel güvenlik elemanı olarak çalışan ve Temel eğitimin sonunda her beş yılda bir yenileme eğitimlerine katılmayan Özel Güvenlik elemanları görevlerine devam edemeyeceklerini ifade etti.
Yenileme eğitimini son güne bırakıp mağdur olan özel güvenlikçilerin olduğunu belirten Aksaray Koruma güvenlik Yöneticisi Bahattin YÜCEL, yaptığı açıklamada “ özel güvenlik Elemanı, 5 yıllık Özel güvenlik kimlik kartı süresinin dolmasına en geç 6 ay kala yenileme eğitimi için eğitim kurumlarına müracaat etmesi gerekmektedir. Yenileme eğitimlerini zamanında yapmayan ve herhangi bir yerde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan özel güvenlik elemanı çalışma izin süresi bittiğinden dolayı görevine devam edemeyecektir. Özel güvenlik kimlik kartı süresi 1 yıldan az kalan özel güvenlik elemanları, yenileme eğitimine müracaat edebilir. Yenileme Eğitimlerinde baraj bulunmamaktadır. Sınavlarda başarısız olma konusu değildir. Sınava katılmış olmak sertifika almak için yeterlidir. Yenileme eğitimi ve sınavın ardından kimlik başvurusu aşamasında harç ücreti ve sağlık raporu istenilmemektedir. “dedi.
Özel güvenlik şirketi Yöneticisi Yücel ayrıca, Özel güvenlik Yenileme ve Temel eğitim kurslarının belirli aralıklarla Gece ve Gündüz olmak üzere açıldığını özel güvenlik kursları için kayıtların devam ettiğini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021