Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » OSB Yönetim Kurulu bölgenin ihtiyaçlarını görüştü

OSB Yönetim Kurulu bölgenin ihtiyaçlarını görüştü

A - +

Aksaray Haberleri - 09.05.2015 - 11:58

OSB Yönetim Kurulu bölgenin ihtiyaçlarını görüştü

Vali Şeref Ataklı: ‘Organize Sanayi Bölgesinde ihtiyaç duyulan sosyal tesisler ve çocuk kreşinin yapılması için çalışmalar en kısa sürede başlayacak.’

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Şeref Ataklı başkanlığında yapıldı. Toplantıya Aksaray Belediye Başkanı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, Yönetim Kurulu üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar katıldı.

Vali Şeref Ataklı toplantı sonunda yaptığı açıklamada OSB’nin genişleme alanı, elektrik dağıtım lisansının alınması ve OSB’de ihtiyaç duyulan sosyal tesislerle ilgili değerlendirmede bulunduklarını söyledi.

Bölgede ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak planlanan sosyal tesislerin mutlaka yapılacağını belirten Vali Ataklı, sosyal tesis alanında 7 dükkân ile OSB’de çalışan bayanların çocukları için çocuk bakım evinin yakın zamanda yapılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

OSB’de yapılacak önemli yatırımlar arasında bulunan Brisa konusunda açıklamalarda bulunan Vali Ataklı, ‘Brisa zemin çalışmalarını tamamladı. Önümüzdeki günlerde fabrika inşaatına başlayacak. İnşaat yapım ihalesini kendi içlerinde gerçekleştirdiler. Bu ay içinde temel atarak inşaata başlayacaklar.’ dedi.

OSB’de elektrik işletmesini devir almak için Enerji Piyasası Kurumunun kararını beklediklerini belirten Vali Ataklı, OSB içinde elektrik dağıtımın Bölge Müdürlüğü eliyle yürütüleceğini bununla ilgili altyapı hazırlanması içinde çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Aksaray OSB’de yatırım yapmak isteyen yatırımcıların arsa taleplerinin karşılanması için OSB’ye 550 hektarlık ek genişleme alanı oluşturulacağını belirten Vali Ataklı, genişleme alanı ile ilgili yer seçiminin yapıldığını Mayıs ayı içinde ilgili kurum ve kuruluşlardan gelecek görüşler doğrultusunda en kısa zamanda işlemlerin tamamlanarak yeni alandan arsa tahsislerinin yapılmaya başlanacağını söyledi.

Bölgenin ve yatırımcıların ihtiyaç duyduğu konularda ve eksikliklerin giderilmesi için gayret gösterdiklerini vurgulayan Vali Ataklı, OSB’de cadde ve sokakların numaralandırılması ve yön güzergâhları ile ilgili çalışmalarında devam ettiğini yatırımcılarında görüşleri doğrultusunda bu konunun kısa sürede çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021