Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Önder Güzel’in Adı Polis Eğitim Merkezine Verildi

Önder Güzel’in Adı Polis Eğitim Merkezine Verildi

A - +

Aksaray Haberleri - 15.09.2017 - 9:40

Önder Güzel’in Adı Polis Eğitim Merkezine Verildi

Aksaray’da Polis Meslek Eğitim Merkezi tarafından “Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.
Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan saldırıda şehit olan Özel Harekat Daire Başkan Yardımcısı 46 yaşındaki Önder Güzel’in adı, memleketi Aksaray’daki Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne verildi.
Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Aksaray valisi Aykut Pekmez, Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, daire müdürleri ile şehit Önder Güzel’in ailesi ve diğer şehit aileleri katıldı.
Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen programa protokolün yanı sıra şehit yakınları da katıldı. Programa katılan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hainlerin hesap verdiğini ve adli makamlarca hak ettikleri cezayı alacaklarını söyledi. Türk milletinin iradesine ve demokrasisine sahip çıkması ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin emeline ulaşmadan engellendiğini belirten Altınok, “Cennet vatanımız tarih boyunca bir takım iç ve dış mihrakların hedefi olmuş ve milletimiz benzeri görülmemiş ihanetlere maruz kalmıştır. 15 Temmuz gecesi FETÖ unsurlarının gerçekleştirmek istedikleri hain darbe girişimi de bu ihanet silsilesinin son ve belki de en alçak halkası olmuştur. Bin bir zahmet ve emekle milletine hizmet etsin diye yetiştirilen ve devletine değil de bir mensuba bağlanmış FETÖ tarafından devşirilmiş hainler vatandaşlarımıza, polisimize bomba atmış, kurşun sıkmış ve başta gazi meclisimiz olmak üzere devletimizin en önemli kurumlarına saldırma alçaklığını göstermişlerdir. Aziz milletimizin iradesine sahip çıkması, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin dirayetli duruşları, siyasi liderlerin ve basınımızın darbe karşıtı tavrı, polisimizin, silahlı kuvvetlerimizin içerisindeki milli iradeden yana tavır koyan vatan evlatları ile fedakar köy korucularımızın çalışmaları bu ihanetin amacına ulaşmasını engellemiştir. Topyekun milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde iradesine, bağımsızlığına ve demokrasisine sahip çıkarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün değerini bir kez daha kanıtlamış, büyük bir belayı bertaraf etmiştir. Yüz yıllardır şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda bize böyle bir ihaneti yaşamanın utancını yaşatan, şehit meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın acısını bırakan bu hainler şu anda adli makamlarda hesap vermekte ve hak ettikleri cezayı da mutlaka alacaklardır. Kaçarak bu hainliğin hesabını vermekten kurtulduğunu sanan şeref yoksunu hainlerin de hak ettikleri cezaları almaları için devletimiz tüm imkan ve kabiliyetlerini seferber etmektedir” dedi.
Törende Altınok, şehit ailelerine plaket verdi. Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin adı Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak değiştirildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021