SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim » Öğrenci Kongresinde 168 Bildiri Sunulacak

Öğrenci Kongresinde 168 Bildiri Sunulacak

A - +

Eğitim - 17.06.2021 - 15:41

Öğrenci Kongresinde 168 Bildiri Sunulacak

Üçüncüsü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl düzenlenen “Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi” başladı.

 

Kongrenin açılış törenine çevrim içi bağlantıyla katılan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, katılım sağlayan herkese teşekkür etti ve çalışmanın hayırlara vesile olmasını diledi. Kongrenin sosyal bilimler vurgusuyla ön plana çıktığını ancak ilerleyen zaman içinde -bilimsel disiplinlerin birbirini etkilemesi ve yeni açılımlar sağlaması potansiyeli bakımından- teknik alanı da içerecek biçimde genişletilmesi hususunun düşünülebileceğini dile getiren Prof. Şahin, “Böyle olduğunda bilimsel disiplinlerin birbirini daha çok etkileyeceği bir sürecin ortaya çıkabileceği kanaatindeyiz” dedi. Lisansüstü çalışmaların akademiye intisabın başlangıcı sayıldığını ve Kongrenin bu bakımdan da önemli olduğunu dile getiren ASÜ Rektörü, sözlerini “Kongrenin düzenlenmesine emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde tamamlandı. Açılış töreninde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek de birer konuşma yaptı.

 

Üç gün sürecek olan “Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi”nde, 36 farklı üniversiteden katılımcılar 168 bildiri sunacak.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021