SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Mühendislik Fakültesi Üretim Hamlesinin Amiral Gemisidir

Mühendislik Fakültesi Üretim Hamlesinin Amiral Gemisidir

A - +

Ana Manşet - 09.10.2023 - 20:21

Mühendislik Fakültesi Üretim Hamlesinin Amiral Gemisidir

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) teknoloji ve üretim odaklı gelişim hamlesinin amiral gemisinin Mühendislik Fakültesi olduğunu söyledi.

Fakültenin 2023-2024 dönemi Akademik Kurul Toplantısı’na katılan Rektör Arıbaş, ASÜ Mühendislik Fakültesinin köklü okullardan birisi olduğunu ve yaşıtlarıyla kıyaslandığında imrenilecek özel bir noktada durduğunu belirtti. Fakültedeki akademik kadronun ve altyapının geleceğe dair umutları arttırdığından söz eden Rektör Arıbaş, “Buradaki ekibimiz çok güzel işler üretebilecek kapasitede. Böyle bir ekiple çalışacak olmaktan dolayı biz kendimizi çok şanslı hissediyoruz. İnşallah el birliği ile daha iyiyi, daha güzeli yakalamak için çaba sarf edeceğiz” dedi. Türkiye genelinde genç araştırmacı sayısının azalma eğiliminde olduğunu ve bu durumun akademik çalışmaları ileri seviyelere götürme gayretini olumsuz etkileyebildiğini kaydeden ASÜ Rektörü Arıbaş, “Burada çok kaliteli, fikir üretebilecek, mentorluk yapabilecek, büyük projeler oluşturup yürütebilecek hocalarımız var. Projelerin hızlı devam etmesi, yaygınlaştırılması ve çoğaltılması aşamalarında genç, dinamik, enerjik yardımcılara ihtiyaç oluyor. Bu nedenle biz, kadro konusuna ciddi biçimde eğileceğiz. Şimdiden gerekli başvurularda bulunduk. Önümüzdeki yıllarda da aynı stratejiyle yola devam edeceğiz” dedi. Konuşmasının devamında ASÜ Teknopark konusuna dikkat eken ve Mühendislik Fakültesinin bu konunun doğrudan ortağı olduğunu söyleyen Prof. Arıbaş, “Burası, Teknopark ve buna bağlı olarak teknoloji ve üretim odaklı gelişim hamlelerimizin amiral gemisidir. Süreç içerisinde sizlere çok iş düşecek. Biz, elimizdeki tüm imkânlarla sizlere destek vermeye gayret edeceğiz” dedi. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, yaptığı konuşmasının ardından akademisyenlerin sorularını yanıtladı; kısa, orta ve uzun vade projelere ilişkin görüşlerini aldı.

Toplantıda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sönmez de birimin fiziki ve akademik durumuna ilişkin bilgiler verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021