Milletvekili Ramazan Kaşlı Çiftçimize Sahip Çıktı!

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Milletvekili Ramazan Kaşlı Çiftçimize Sahip Çıktı!
19 Haziran 2019 - 16:10 | 13 kez okunmuş
Milletvekili Ramazan Kaşlı Çiftçimize Sahip Çıktı!

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, İlimiz Hasandağı ve Ekecik yöresi köylerinde meydana gelen etkili sağanak yağmur ve dolu yağışı sonucu zarar gören tarımsal alanlar ile meyve bahçelerinde ciddi biçimde zarar gören çiftçilerimize TBMM Genel Kurulu’ndan destek vererek, borçlarının ertelenip, zararlarının giderilmesini talep ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ

Aksaray’da 2 ayda 4 kez yağan dolu ve şiddetli yağmur ekili tarım arazilerini yerle bir ederek adeta göle dönüşmüştür. Dolu ve ardından yaşanan sel felaketinden sonra ekili ürünler sular altında kalarak heba olmuş, çiftçimiz ciddi anlamda zarar görmüştür. Dolu ve sel felaketinin ardından Aksaray Valimiz Sn. Ali Mantı ile birlikte Tarım ve Orman il Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, İl Genel meclisi üyelerimiz, ilgili köy muhtarlarımız ve çiftçilerimizle birlikte yerinde inceleme ve tespit çalışmaları yapılmış, Aksaray genelinde yaklaşık 200 bin dekar ekili tarım arazisini vuran dolu ve sel felaketi 30 Milyon TL’lik bir maddi zarara neden olmuştur.

Bu minvalde ekili alanları zarar gören çiftçilerimizin borçlarının üç yıl süre ertelenmesi ile zararlarının AFAD ve Cumhurbaşkanlığı fonundan karşılanmasını talep ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde2019 yılı Temmuz ayı il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali

Motorlarla Ses Terörü

Motorlarla Ses TerörüSes Kirliliği yaratan motorlulular, bu yarattıkları ses kirliliği ile özellikle

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu Yapıldı

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu YapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilk daha yaşandı.

RastgeleSeçilen İçerik
BİR HU DÖNÜŞÜ

28 Eylül 2018

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN