Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » MHP Aksaray’da Belediye Başkan Adaylarını tanıttı

MHP Aksaray’da Belediye Başkan Adaylarını tanıttı

A - +

Ana Manşet - 12.02.2024 - 9:48

MHP Aksaray’da Belediye Başkan Adaylarını tanıttı

MHP Aksaray’da Belediye Başkan Adaylarını tanıttı . Tanıtım programında bir konuşma yapan Aksaray Belediye başkan adayı İrfan Çıtak; Sayın Grup Başkan Vekilim,merkez disiplin kurulu başkanımız bölge milletvekillerimiz, STK mızın değerli temsilcileri, kıymetli katılımcılar ve
bizi yalnız bırakmayan gönülleri bizimle olan sevgili hemşerilerim büyük buluşmamıza hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.
Kıymetli Aksaraylı hemşerilerim, Davamızın lideri Devlet Bahçeli beyefendinin ve divanın takdirleri ile 11 Ocak’ta Aksaray belediye başkan adayı olarak ilan edildim.
En başta böyle yüce bir görev için bizi aday gösteren genel başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.
Milletvekilimize, il başkanımız ve il ilçe yönetimine, delegelerimize, kadın kollarımıza, Ülkü ocakları başkanıma ve çok kıymetli Ülkü ocaklı kardeşlerime, kamu sen Türkav başkanlarıma yöneticilerine ve aşkla gönülle çalışan tüm dava arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Aksarayımız’da yaşayan her bir hemşerimize teşekkür ediyorum. Benden duasını hiç esirgemeyen canım annem ve babama , her zaman yanımda bana destek veren sevgili eşime, ailemin tüm fertlerine çok teşekkür ediyorum.
Bu önemli vazifenin adayı olarak şuan burada siz değerli hemşerilerimle bir arada olmanın mutluluğu ve gururu ile karşınızdayım.
Aksaray’ımız bizim tarihimiz, bugünümüz yarınımız.
Aksaray m.ö. 9000li yıllara tarihlenir. Çeşitli medeniyetlere beşiklik yapmıştır.
Kendine has yapısıyla nadide bir antik kente sahiptir.
Zamanın en önemli ticaret yollarından İpek Yoluna ev sahipliği yapmıştır.
Selçuklularla birlikte de ikinci başkent gibi işlev görmüş dürüst insanlar yaşadığı için Şehr-i Süleha ismini almıştır.
Zengin tarihi ve muhteşem tarihi eserleriyle Anadolu’nun incisi gibidir.
Aksaray’ımız bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleriyle de bugün göz kamaştırmaktadır.
Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde belirttiği üzere 7 binden fazla evliyanın yaşadığı Aksarayımız evliyalar şehri olarak anılmaktadır.
Taptuk Emre, Yunus Emre, Cemâleddini Aksarâyî, Şeyh Hamîdi Veli, Yûsuf Hakîkî Baba gibi öne çıkmış tasavvuf alimleri Aksaray’da yaşamışlardır.
Biz doğduğumuz böylesi güzel Salihler şehrimize büyük bir özveri ile yönetmeye talip olduk.
Ve ekip arkadaşlarımızla bu sorumluluğun ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz.
Ben bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm, üniversite eğitimimi bu şehirde tamamladım, iş hayatına da bu şehirde devam eden inşaat mühendisi bir kardeşinizim.
Aksaray’ımızın yönetim eksiklerini bilen ve çözümleri için uzun zamandır hazırlanan Aksaray sevdalısı bir teşkilatın da mensubuyum.
11 Ocaktan bu zamana kadar ziyaret ettiğimiz hemşerilerimizden aldığımız teveccüh ve samimiyet için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Doğru yolda olduğumuzu  şimdiden nereye gitsek ya da hangi eksiklikten bahsetsek çözüm için bizim adımlarımızın takip edilişinden anlıyoruz.
Partimizin oluşturduğu etkin ve verimli bir yönetim modeli ile hemşerilerimizin istek ve ihtiyaçlarını güçlü bir şekilde ele alacağız.
Sorunları anında ve yerinde çözecek projelerimizi hazır hale getirmiş bulunmaktayız.
Projelerimizi 1  Mart itibariyle basın mensuplarımızın eşliğinde size ayrı bir program olarak sunacağız, fakat biz genel olarak Aksaray’ımıza neler vadediyoruz bunları konuşmak isterim.
Aksaray’ımızda yapılacak olan projelerimiz akademik kadrolarla, alanında uzman kişilerle, sivil toplum kuruluşları, muhtarlarımız , kısacası doğru insanların doğru pozisyonlarda hizmet ettiği bir yönetim anlayışı vaat ediyoruz.
Biz Allahın izniyle 31 Mart 2024 akşamı seçimi kazandığımızda Aksaray günübirlik projelerden kurtulacak.
Sürdürülebilir, uzun vadeli, makro projelere imza atacağız. Yeniliklere açık , üretken bir belediyecilik anlayışı vaat ediyoruz.
Biz Aksaraya hizmetkar olmaya geliyoruz.
Şehrimizi yönetirken mesai anlayışı zihniyeti ile yönetilmeyecek.
Ankaradan gelmedik, Yönetimini tamamlayanlar gibi Ankara’ya geri dönmeyeceğiz. Hep burada olduk burda da kalmaya devam edeceğiz.
Sağlam, emin adımlarla ilerleyen atılan olacağız. Dinamik , yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyoruz.
Aksarayımız Belirli zümrelerin güdümünde yönetilmeyecek. önceliği kendi halkı olan hakkaniyetli bir yönetim olacak.
Bakın bu çok önemli. Kent konseyi, gençlik konseyi gibi çok değerli ekip birlikleri kuracağız.
Bu ekiplerle Şehrimiz için alınacak kararları birlikte değerlendireceğiz.
Yapılacak yatırımları beraber konuşacağız beraber yorumlayacağız birlikte uygulayacağız.Sevgili hemşehrilerim bu şehir birkaç kişinin kararıyla, istişareden uzak ben bilirim algısıyla yönetilemez ve yönetilemiyor.
Biz eğitime önem veren öğrenci odaklı bir şehir olacağız. Belediyenin reklamlara ayrılan yüksek bütçesini boy boy resimlerimi asmak yerine, öğrencilerimize burs olarak vereceğiz.
Üniversiteli öğrencilerimiz hiçbir konuda mağdur edilmeyecek.
İhmalkarlıklar yüzünden en son Mine Nur UYSAL kardeşimizi kaybettik.
Bizim yönetimimizle artık ihmalkarlıklar yüzünden hayatını kaybeden öğrencilerimiz olmayacak.
Her öğrencimizi Allah’ın izniyle sağ Salim mezun edip ailelerine teslim edicez.
Ekonomik sıkıntılar yüzünden eğitimine devam edemeyen öğrencilerimizin de öğrenim desteği biz olacağız.
Eğitimde fırsat eşitliğine önem verecek etüt merkezlerimizle desteklerimizi sağlayacağız.
Meslek sahibi olmak isteyen gençlerimiz içinde meslek edindirme kurslarımızla yanlarında olacağız ve iş garantisi sunacağız.
Genç bir aday olarak gençlerimizin problemlerini biliyor ve çözümleri için yanlarında yer alıyorum.Bugün biliyoruz ki Gençlerimiz Ekonomik sıkıntılar yüzünden düğün salonu sıkıntısını yaşıyor. Biz belediyeye ait şehrin muhtelif yerlerine bütün hemşehrilerimize hitap edecek şekilde düğün salonları yapacağız. Hiç bir gelin kızımız mahalle aralarında gelinlikle gezmek zorunda kalmayacak.
Geçinme güçlüğü içinde olan vatandaşlarımızın yaşamlarını güvence altına alınmasını sağlayacağız.
Yardım birimlerimizle destekleyeceğiz.
Hiç kuşkunuz olmasın, her mahalleye, her haneye ve her bireye hizmet gidecek. Sadece seçim zamanı devletimizin gıda koliler dağıtılmayacak. İhtiyaç sahipleri tespit edilecek her an yanlarında olacağız.
Kimse yapılan yardımlardan dolayı korkutulmayacak , vatandaşlarımız her seçim döneminde yardımların kesilme endişesine girmeyecek.
Sorumluluğunu bilen çalışkan belediye personelleri bizimle birlikte mutlu ve huzurlu olacak emeklerinin karşılığını alacak. Belediye personelinin maaşlarına iyileştirme yapılacak.Bize emanet edilen Belediye yönetimimizde hiçbir personel maaşlarıyla korkutulmayacak, hiçbir personel kapılar arkasından tehdit edilmeyecek. Belediye başkanı ve yardımcıları dışında tüm belediye çalışanı kardeşlerimiz bizimle birlikte çalışma hayatlarına devam edecekler.
Aksaray kadın hakları kapsamında yaptığı projelerle örnek şehirler arasına girecek.
Çalışan annelerimiz ekonomik sıkıntılardan dolayı çocuklarını artık kreşlere zor gönderir hale gelmiştir.
Biz Aksaray Belediyesi olarak kreş ve gündüz bakım evleri ile annelerimizin rahat nefes almasını sağlayacağız.
Kadına yapılan her türlü şiddete karşıyız ve bu konuda Kadın Sığınma evleri ile kadınlarımızın yanında olacağız.
Kadınlarımız için psikolojik , hukuki ve sosyal hizmet danışmanlıkları , adli yardım hizmetleri kurulacak.
kadın çalışanlar desteklenecek, çeşitli kooperatif projelerimizle kadınlarımıza istihdam sağlanacak.

Var olan kadın hizmetleri de bizim dönemimizde devam edecek
Hiçbir kadın madur edilmeyecek.
Şu unutulmasın ki bizim hizmetlerimizden tüm kadınlar eşit olarak yararlanacak , kimseye öncelik tanınmayacak.
Kadınlarımızın değiştirici gücüne inanıyoruz.
Kadınlar artık ayağa kalkacak. Kadınlarımızla kazanacağız ve sonunda asıl kazanan siz olacaksınız. !
Yaşlılarımız artık bizim gençliğimizin azmine güvenecek ve hiçbir büyüğümüz mağdur edilmeyecek. Her an yanlarında olacağız, büyüklerimizi yalnız bırakmayacağız. Geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerimize maddi destek olacağız ve hiçbirinin hayatının geri kalan zamanlarında mağdur etmeyeceğiz.

Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Haklarını koruyacağız.
İş ve eğitim desteklerinde , kullandıkları ekipmanlarda , sosyal aktivitelerinde destek olacağız.
Sadece engelliler gününde değil her gün yanlarında yer alacağız.
Kongre merkezi ve fuar alanı projemiz ile şehrimiz ulusal ve uluslararası organizasyonlara, fuarlara ev sahipliği yapacak. Pazar yerlerinde fuarları bitireceğiz. Şehrimizi cazibe noktası yapacağız.

Aksarayımıza gastronomi merkezi kuracağız. Aksarayımızın mutfağını tüm Türkiye’ye duyuracağız.Aksarayda her geçen gün artan insan ve araç yoğunluğunun getirdiği en önemli sorunlardan biri otopark sorunudur.
Gelecek yıllar için bizi bekleyen en önemli problemlerden biride bugünde hissetmeye başladığımız yoğun bir araç trafiğidir.
Şehrin otopark sorununu halledemezsek trafik sorunu git gide artan bir problem haline gelecek.
Biz toplu taşımalarla , yeni yollar, alt ve üst geçit projeleri ile şehrimizin ulaşım sorununu halledeceğiz.
Şehrimiz yıllardır girişleri çıkışları belli olmayan büyük bir köy gibi bırakılmıştır. Biz bu işin takipçisi olacağız ve şehrimize yakışan girişleri yaptıracağız.

Ekip arkadaşlarımızla birlikte üstünde durduğumuz en hassas konu şeffaf belediyecilik. Bizim yönetimimizde halkımız belediye meclisi karar toplantılarını canlı yayın bağlantılarıyla anında haberdar olacak. Aksaraylı kendi için alınan kararları anında öğrenebilecek.İhaleleri kimin hangi şartlarda aldığını Aksaray halkı şeffaf bir şekilde canlı yayınlarla öğrenecek.
Kapılar arkasında kararlar alınmayacak gizli ihaleler yapılmayacak.
Kentsel dönüşüm projelerine sadece yıkım ve mekânsal yenilenme olarak bakmıyoruz.
Kentsel dönüşümde ne yaptığın kadar nasıl yaptığın çok önemlidir. Hak sahipleri mağdur edilmeyecek. Yerli müteahhit firmalarımız desteklenerek el birliği ile şehrimizi yenileyeceğiz.

Biz rant sağlamak, birilerinin gönlünü yapmak, kendilerine ve çevrelerine fazladan kat çıkabilmek için yapılan her işin karşısındayız. Revizyon imar planı herkese adaletli yapılacak, uygun olan yerlere kat artışı yapılacak. Kimse mağdur edilmeyecek.

Yeni Sanayimizdeki sıkıntıları biliyor ve ekip arkadaşlarımızla bu sorunlar yaşıyoruz. Sağlık ocağı, itfaiye, peyzaj çalışması, çıraklık okulu, internet ve hat sorunu, atıkların yönetimi, sosyal alanlar, organize ve sanayi yolu ile ilgili sıkıntılara biz çözüm olacağız.

Eski sanayimizin olduğu yeri yeni bir cazibe noktası yapacağız. Toki yada yabancı firmalardan ziyade öncelik yerli firmalarımızla şehrimizi imar edeceğiz.

Yer sahibi olamayan sanayi esnaflarımıza, mobilyacı, perdeci, beyaz eşyacı, ev sahibi olamayan insanlarımıza kooperatifler kuracağız. belediye kontrolünde kooperatiflerle ihtiyaç duyulan yerleri hep birlikte yapacağız. Meslek gruplarının birleştiği siteler yapacağız. Planlarımız hazır.

20 yıl öncesinde Yeşil Aksaray olarak bilinen şehrimiz bugün beton yığınına, çarpık bir kente dönüşmektedir.

Yıllardır bizi su sorunu çözümü ile beklettiler. Musluktan su içilmesi bizimle birlikte olacak.
Bizim yönetim anlayaşımızla Aksaray’ımız çevre ve şehircilik planlamaları ile birlikte örnek şehirler arasına girecek.
Biz bu işi biliyoruz, bildiğimiz işi de en güzel şekilde Aksaray’ımıza kazandıracağız.
Yeşil bir Aksaray için adımlarımızı atacağız. Doğa dostu bir yönetim anlayışı sunuyoruz.
Park ve bahçelerde de önceliğimiz halkımızın güvenliği olacak.

Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız özgür ve hür biçimde zaman geçirebilecek.

Güvenlik hizmetlerine önem verilecek.

Parklarımız bugünkü gibi başıboş bırakılmayacak.

Aksaray’da hayvan dostu bir yönetim modeli olacak.

Barınaklar artık ölüm kampı olmaktan çıkıp hayvanların bedenine, bireyliğine değer veren yuva haline gelecek.

Sokak hayvanları için sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışacağız özel klinikler ile anlaşmalar sağlanacak.

Sokak hayvanları insanlarımız için korku unsuru olmayacak.

Öncelikli ve acil olmayan projelere kaynak harcanmayacak.

Biz biliyoruz ki çok önemli gibi gösterilen projeler Aksaray için zamanla problem haline geldi. İhtiyacı olan çözümleri yapmak yerine kaynaklar farklı yatırımlara harcandı yapılan yatırımlar şimdiden işlevini kaybetti.

Anlamsız harcamaları çözeceğiz.

Değişim zamanı geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Daha bir çok projemizi sizinle paylaşacağız ve sevgili hemşerilerim artık şehrimizin kaybedecek bir 5 yılı daha yok.

Sevgili Aksaraylı hemşehrilerim.

Sandık başına gitmekten vazgeçmiş, umutsuzluğa kapılmış ve oy kullanmak istemeyen vatandaşlarımız var.

Umutsuzluğa kapılmış tüm hemşehrilerime sesleniyorum, umutsuzluğu içinizden atın göreceksiniz birlikte çalışacağız birlikte kazanacağız zafer Aksaray halkının olacak hep birlikte başaracağız.

Bana ve ekip arkadaşlarıma güvenin.

Ortak istişare ile yöneteceğiz.

Biz kazandığımızda ortak akıl kazanacak.

Kazandıktan sonra da belediye kapıları insanlarımıza kapalı olmayacak.

Görev süremiz bittiğinde de biz yine Aksaray sokaklarında gezeceğiz ve şuan olduğu gibi alnımız açık başımız dik olacaktır.

Müsterih olun, odunu olmayanın sobasına ateş, ekmeği olmayanın sofrasına aş ve derman arayanın yüreğine çare olacağız. Kimsesizlerin kimsesi olabilen halkına sahip çıkan sosyal bir belediye olacağız.

Nisa suresinde belirtildiği gibi ‘Allah size emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder.’

Biz Allahın izni ile ekip arkadaşlarımızla milletimizin emanetine sahip çıkacaz. .

Kibirden arınmış, halkının yanında olan hiç bir insanımıza tepeden bakmayan yönetim vaat ediyorum sizlere.

Bizim için halka hizmet etmek Hakka hizmet etmektir hatta ibadet etmektir.

Biz Bağdat Fatihi Genç Osman’ız , gençliğimizle geliyoruz, bilimin ışığında yükselen misyonumuzla geliyoruz, çalışkan ve vizyoner ekibimizle geliyoruz.

Zafer, zafer benimdir diyebilenindir.

Kazanmaya geliyoruz. Başaracağız. Başaracağız. Başaracağız.

31 Mart 2024 akşamı bu kalabalıkla, bu heyecanla meydanlarda buluşacağız.

Aksarayımızı özlediği günlere, layık olduğu günlere kavuşturacağız.

Değiştiren Aksaray olacak Değişen Aksaray olacak.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021