SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Makas Kent Park Şehrin Yeni Cazibe Noktası Haline Gelecek

Makas Kent Park Şehrin Yeni Cazibe Noktası Haline Gelecek

A - +

Ana Manşet - 02.05.2023 - 20:50

Makas Kent Park Şehrin Yeni Cazibe Noktası Haline Gelecek

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile şehir genelindeki birçok sosyal donatı alanında yapılan yenileme ve düzenleme çalışmalarına Makas Kent Park projesi ile devam ediliyor.

Şehrin aynası konumunda olan Makas Kent Park toplamda 11 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Parkın konumu itibari ile kavşak noktaları arasında yer almasından dolayı tüm noktaları işlevsel bir şekilde kullanılamıyordu. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatları ile parkın çevresinde yapılan trafik düzenlemesi ile park yayalar için ulaşımı kolay ve güvenli hale getirildi.

Parkın içerisinde vatandaşlara restoran ve kafe hizmetleri verilmesi için inşaatı büyük oranda tamamlanan 2 katlı kafeterya binası 593 metrekare alandan oluşuyor. Yapımı tamamlandığında şehrin yeni cazibe noktası olması beklenen parkın ortasına 380 metrekarelik süs havuzu yapılıyor.

Makas Kent Park’ta vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilmeleri için spor alanları, dekoratif kamelyalar, çocuklar için survivor oyun parkuru, yürüyüş yolları ve bitki görsel alanlarının yapımı devam ediyor.

Aksaray Belediyesi’nin tüm sosyal donatı alanlarının günün her saatinde güvenle kullanılması için yaptığı ışıklandırma çalışması vatandaşlardan takdir toplamıştı. Yapımı devam eden Makas Kent Park’ta da yapılacak ışıklandırmalar parka özgünlük kazandırılması bekleniyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021