SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » KÖYDES Kapsamında Aksaray’a 3 Milyon 782 Bin TL Ödenek

KÖYDES Kapsamında Aksaray’a 3 Milyon 782 Bin TL Ödenek

A - +

Aksaray Haberleri - 10.05.2016 - 9:44

KÖYDES Kapsamında Aksaray’a 3 Milyon 782 Bin TL Ödenek

Susuz veya suyu yetersiz köy ve bağlılarının sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulması, köy yollarının kaliteli ve standartlarının yükseltilmesi, küçük ölçekli sulama altyapısının geliştirilmesi ile köy atık su altyapısının iyileştirilmesi için uygulanmakta olan Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesinin 2016 yılı ödenekleri belli oldu.

Aksaray’a geçen yıldan %7 daha fazla ödenek ayrılarak 2016 yılı için 3 Milyon 782 bin TL ödenek tahsisi edildi.

Vali Ataklı, merkez ve ilçelere tahsis edilecek ödeneklerin köylerin öncelikli ihtiyaçları göz önünde bulundurularak harcanacağını belirtti.

Valilik Toplantı salonunda Vali Şeref Ataklı başkanlığında KÖYDES Projeleri ödenek tahsisat toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Haluk Sezen, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün ve ilgili İl Müdürleri katıldı.

—Ödenekler ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılacak

Vali Şeref Ataklı yaptığı açıklamada KÖYDES projeleri için tahsis edilen ödeneklerin temel altyapı hizmetleri; içmesuyu, yol, köy içi Kilitliparke taşı döşemesi, kanalizasyon gibi işler için kullanıldığını, Aksaray’da ağırlıklı olarak içmesuyu ve parke taşı döşemesi işlerinin yapıldığını söyledi.

2016 yılı KÖYDES Projeleri için Aksaray’a 3 milyon 782 bin TL ödenek ayrıldığını ifade eden Vali Ataklı, “Geçen yıl ayrılan bütçenin büyük bir kısmını kilitli parke taşı yapımı için kullandık. Bu yıl da merkez ve ilçe köylerimizden kilitli parke taşı talebi alıyoruz. İçmesuyu, su depoları yenilenmesi ve bakımı işlerini İl Özel İdaresi bütçesinden hallederek KÖYDES kapsamında ayrılan parayı kilitli parke taşı yapımında kullanmayı düşünüyoruz” dedi.
2016 yılı KÖYDES ödeneklerinin ilçelere tahsisatlarının yapılarak öncelikli ve ödenek imkânlarına göre yapılacak işlerin hemen başlatılması talimatını veren Vali Ataklı, köylerin ihtiyaçları iyi tespit edilmesi gerektiğini belitti.

Vali Şeref Ataklı, yapılacak işlerin ihale süreçlerinin kısa sürede sonuçlandırılması ve işlere hemen başlatılması talimatını yineleyerek işlerin yakından takip edilerek kontrol ve denetimleri noktasında aksamaya meydan verilmemesini istedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021