SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Üst Manşet » Konya’da birer dakika arayla 3 deprem meydana geldi

Konya’da birer dakika arayla 3 deprem meydana geldi

A - +

Üst Manşet - 09.02.2021 - 20:30

Konya’da birer dakika arayla 3 deprem meydana geldi

Konya’da birer dakika arayla 4.7, 4.0 ve 4.1 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Mevlütlü – Tuzlukçu olduğunu aktardı. AFAD depremin büyüklüğünü, 4.7 olarak duyurdu. Deprem çevre illerden de hissedildi! Depreme ilişkin Bakan Soylu’dan açıklama geldi.
Öte yandan, saat 18.52’de 4.0, 18.53’de de 4.1 büyüklüğünde yine Tuzlukçu ilçesi merkezli üçüncü bir deprem daha meydana geldi. Depremlerin Tuzlukçu’ya yakın olan Akşehir, Yunak, Çeltik gibi ilçelerde de hissedilirken, kent merkezinde hissedilmedi.

Depremin 7 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.
BAKAN SOYLU’DAN DEPREM AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya’da meydana gelen depreme ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Soylu, ”Konya’nın Tuzlukçu ilçesinde, saat 18.51’de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. An itibariyle olumsuz bir durum söz konusu değildir. Valiliğimiz bilgilendirme yapmaya devam edecektir. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konya Valiliğiden yapılan açıklamada ise, ”Konya ili Tuzlukçu ilçemizde 4,7 şiddettinde, 7 km derinlikte deprem meydana gelmiştir. An itibariyle herhangi bir mal ve can kaybı yoktur. Taramalarımız devam etmektedir. Gelişmeler takip edilerek kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021