SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Konteynırların Üretim ve Sevkiyatı Tamamlandı

Konteynırların Üretim ve Sevkiyatı Tamamlandı

A - +

Ana Manşet - 08.06.2023 - 20:40

Konteynırların Üretim ve Sevkiyatı Tamamlandı

Kahramanmaraş’ta ki depremzedelerin barınma ihtiyacını gidermek için Aksaray Belediyesinin girişimleriyle Güney Kore arasında imzalan protokol gereği hazırlanan konteynerlerin üretimi ve sevkiyatı tamamlandı.

Hazırlanan 200 adet konteynerin iç teşrifat ihtiyaçlarından televizyon, buz dolabı, klima ve şofben gibi ihtiyaçlarını da yine Aksaray Belediyesinin girişimleriyle karşılanacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu görüşlere yer verdi; “Bilindiği üzere asrın felaketinin yaşandığı depremin merkez üslerinden olan Kahramanmaraş’ta depremzede vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını karşılamak için girişimlerimiz sonucu Güney Kore heyetiyle bir protokol imzalamıştık.

Rabbime şükürler olsun ki konteynerlerin üretimi ve sevkiyatı tamamlandı. Kısmet olursa Temmuz ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Depremzede vatandaşlarımıza hayırlı olsun Allah’ım bu tip acıları inşallah bir daha yaşatmasın” dedi.

Bilindiği üzere yaşanan deprem felaketi sonrası Aksaray ile Kahramanmaraş kardeş şehir olmuş bu vesileyle bölgedeki ihtiyaçlar daha yakından takip edilmişti.

Aksaray Belediyesi ve Güney Kore Cumhuriyeti ile imzalanan protokolle kurulacak konteyner kentin, yapılan zemin düzenlemesi ve alt yapı çalışmalarının ardından 200 adet konteyner kısa sürede belirlenen alana yerleştirildi. Konteynerler deprem sonrasında evsiz kalan depremzedelerin, evleri yapılıncaya kadar konteyner kentte misafir edilecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021