SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Kayıp Kişiler Hasandağı eteklerinde bulundu

Kayıp Kişiler Hasandağı eteklerinde bulundu

A - +

Ana Manşet - 12.08.2022 - 9:39

Kayıp Kişiler Hasandağı eteklerinde bulundu

11 Ağustos 2022 günü saat 21.30 sıralarında Aksaray Merkez Hasandağı Bölgesinde faaliyet gösteren Karbeyaz Otelin sahibi 112 ihbar hattını arayarak; otelde konaklayan Hırvatistan uyruklu Z.A (1981-K) ve I.S. (1975-K) isimli şahısların 11 Ağustos 2022 günü öğle saatlerinde otelden Hasandağı’na tırmanmak için ayrıldıkları ve kendilerine bir daha ulaşamadıklarını beyan ederek ihbarda bulunmuştur.

İhbarın alınmasını müteakip olaya derhal reaksiyon gösteren, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı unsurlar, Hasandağı bölgesinde yaptığı araştırmalar neticesinde kayıp şahıslar, aynı gün saat 22.30 sıralarında otele yaklaşık (2) km. uzaklıkta Hasandağı’nın eteklerinde bir dere yatağında bulunmuştur. Şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu ve herhangi bir yaralanma durumunun bulunmadığı görülmüştür.

Kayıp şahıslar Jandarma personeli eşliğinde dağlık alandan güvenli bir şekilde indirilerek konakladıkları otele bırakılmıştır. Şahıslar, Jandarma personeline göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etmişlerdir.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021