SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Kapalı Semt Pazarları Takdir Topluyor

Kapalı Semt Pazarları Takdir Topluyor

A - +

Ana Manşet - 20.12.2023 - 9:48

Kapalı Semt Pazarları Takdir Topluyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in, şehre modern kent görünümü kazandırmak için hayata geçirdiği Kapalı Pazar alanlarında pazar esnaflarına ve vatandaşlara konforlu alışveriş keyfi sunuyor.

Vatandaşların ve pazar esnafının temiz, nezih ve konforlu ortamlarda iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapması için şehir genelindeki birçok semt pazarlarında çalışma yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve gelmesi ile birlikte 4 farklı semt pazarını modern hale getirdi.

İnsan odaklı çalışmaların hayata geçirilmesi için yenilikçi birçok proje ortaya koyan Başkan Dinçer, Kapalı Pazar alanları projesi için ilk olarak Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallelerinin kesişme noktasına kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesis yapımı ile başlanıldı.

Pazar esnafı ve vatandaşların isteği üzerine Taşpazar Mahalle’sinde Perşembe Pazarı olarak adlandırılan Pazar alanı Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallelerinin kesişme noktasında hizmete girdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Kurtuluş Mahalle’sinde yaptığı ziyarette mahalle sakinlerinin talebi üzerine Kurtuluş Pazar alanında da çalışma başlatıldı. Uzun yıllar hizmet veren ve kullanışlılığını kaybetmiş olan Kurtuluş Semt Pazarı baştan aşağı yenilerek hizmete açıldı.

Vatandaşların yoğun olarak kullandıkları bir diğer pazar alanı olan Cuma Pazarında da çalışma başlatılmıştı. Şifahane, Şamlı, Hassas, Nakkaş ve Zafer Mahallesinde ikamet eden vatandaşlara hizmet verebilecek kapasiteye uygun olarak hayata geçirilen Cuma Kapalı Semt Pazar alanının 3 bin 300 metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. Yapılan çalışma ile daha kullanışlı ve daha modern görünüme kavuşturulan Cuma Semt Pazarının çatısında enerji üretilmesi amaçlanarak GES kurulumuna uygun olarak dizayn edildi. Cuma Kapalı Semt Pazarı da modern pazar alanları arasına dahil edildi.

Kapalı Pazar alanlarında alışveriş yapan esnaflar ve vatandaşlardan olumlu dönütler aldıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimiz Orta Anadolu’ da en hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir olma özelliğine sahiptir. Bizde bu hızlı büyümeye katkı sağlamak için birbirinden farklı ve yenilikçi projeler ortaya koyma çabası içerisinde olduk olmaya devam edeceğiz.

Kapalı Semt Pazarları, modern kentler için artık zaruri hale gelmişti. Bizde bunu gerçekleştirdik. İleriye dönük geliştirilebilir bir biçimde olması için planlamalar yaptık. Esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan çok güzel dönütler aldık. Şehrimizi geliştirmek için yenilikçi projelerin üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021