Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Kamu kurumlarına net talimat ’rutini aşın’

Kamu kurumlarına net talimat ’rutini aşın’

A - +

Aksaray Haberleri - 16.04.2015 - 12:04

Kamu kurumlarına net talimat ’rutini aşın’

-Aksaray Valisi Şeref Ataklı kamu kurumlarından rutin görevlerini aşması talimatını verdi. Vatandaşların sorunlarını ilk önce insana saygı prensibi ile değerlendirmelerini isteyen Vali Ataklı, ‘Vatandaşları anlamaya çalışmak, halini durumunu daha titiz değerlendirmek gerekiyor. Böyle yaparsak kazanırız, görevimizi en iyi şeklide yapmış oluruz’

Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında ayda bir olarak düzenlenen ‘Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme Toplantısı’ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ev sahipliğinde A.Kadir Üçyıldız Huzurevinde yapıldı.

Vali Ataklı, yasal mevzuat çerçevesinde her kurumun kendi görevini yaptığını ifade ederek kurum amir ve çalışanlarının rutini aşan bir anlayış içinde olması gerektiğini söyledi.

Vali Ataklı konuşmasında: ‘Rutini aşmak nedir? Vatandaşlarımız değişik vesilelerle gelir taleplerde bulunurlar. İhtiyaçlarını, isteklerini iletirler. Bu her zaman doğru taraf olmayabilir. Yanlış bir yere gelmiş olabilir. Onları kırmadan, terslemeden, güler yüzlü bir şekilde ilgili yere yönlendirmek rutini aşmaktır.’ dedi.

-İnsana saygı

Kamu kurumlarında görev yapan herkesin vatandaşları anlamaya çalışarak, halini durumunu titizlikle değerlendirmesini isteyen Vali Ataklı, ‘Temel anlayışımız insana saygı, onun halini durumunu anlamak ve ona göre muamele etmek olmalıdır. Daha insani tavır ve davranış gösterip onları yönlendirmemiz lazım. Böyle yaparsak biz kazanırız. Görevimizi daha iyi şekilde yapmış oluruz.’ dedi.

Toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürü Mehmet Yüksek tarafından kurum çalışmaları hakkında ayrıntılı bir brifing verildi.

Yüksek, kurumun yaşlıya, engelliye, kadına, çocuğa yönelik kurumsal bakım hizmetleri sunduğunu bunun yanında sosyal yardım hizmetleri ile de vatandaşlara hizmet ettiğini söyledi.

Vali Şeref Ataklı Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün dezavantajlı grup olarak nitelenen, özürlüler, çocuklar, kadınlar, toplum içinde belli problemlere sahip insanlar olabildiğini bu nedenle kurumun zor ama bir o kadarda önemli bir görev yaptığını söyledi.

Vali Ataklı konuşmasında: ‘Dezavantajlı gruplara sahip çıkmak onların ihtiyaç ve sorunlarını gidermek, toplum içinde huzurlu bir şeklide yaşayabilmek içinde gerekli bir şey. İnsanlarımızın onlara insani boyutta bir takım hizmetler sunmak gerçekten çok önemli. Devletimiz bu noktada etkili tedbirler aldı. İlimiz dede bu hizmetler en iyi şekilde veriliyor’dedi.

Aksaray’daki bütün kamu kurumlarından koordinasyon ve işbirliği içerisinde olmalarını isteyen Vali Ataklı, hizmetlerin aksamaya meydan verilmeden ve verilen görevlerin eksiksiz yerine getirilmesini istedi.

Vali Şeref Ataklı’nın başkanlık ettiği toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Vali Yardımcıları Şahin Bayhan, Tolga Polat, Kubliay Ant, Armağan Önal, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile kamu kurum ve kuruluşları müdürleri katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021