Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İslami İlimler Fakültesi’inden Kutlu Doğum Programı

İslami İlimler Fakültesi’inden Kutlu Doğum Programı

A - +

Aksaray Haberleri - 14.04.2015 - 11:39

İslami İlimler Fakültesi’inden Kutlu Doğum Programı

Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bir PANEL ve KERMES programı düzenliyor.
Hz. Peygamber’in doğumunun 1444. Yılı olan bu yılki kutlamalar “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakımız” ana başlığı etrafında gerçekleştirilecektir. Aynı başlık altında tertip edilen PANEL Programına Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ramazan ALTINTAŞ ile Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Orhan ÇEKER ve Yrd. Doç. Dr. Ali ÖGE katılacaklardır. 16 Nisan 2015 Perşembe günü saat:11.00’de ihtiyaç sahibi öğrenciler için GIDA KERMESİ hemen akabinde saat:13.30’da Üniversite Merkez Kampüs Konferans Salonunda PANEL düzenlenecektir.
Konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bahauddin VAROL şu açıklamayı yaptı: “Günümüz dünyası ve özellikle de İslam Coğrafyası’nın ayrışma, çatışma ve mücadeleler içerisinde büyük acı ve sıkıntılar yaşadığı bir dönemde müslümanlar olarak hiç olmazsa Peygamberimizin doğum günlerinde inancımızın bize sunduğu birlikte yaşama ahlakını hatırlamaya ihtiyacımızın olduğu bilinen bir gerçektir. Adeta bir ateş yumağı haline gelen İslam Coğrafyasında yaşayan bireyler olarak her müslümanın öz’lerine, temel esaslarına dönerek hayata dönük pratiklerini gözden geçirmesi gerekmektedir. Bırakalım farklı inanç ve kültür unsurlarını, müslümanlar olarak birbirimize tahammülümüzün kalmadığı, farklı dini, fikri, mezhebi ve siyasi ayrışmalarla birbirimize saldırdığımız bir günde, önce kendimizden başlamak üzere ahlaki problemlerimize çözüm üretmemiz, diğer bir ifade ile yeniden müslümanlaşma çabası içerisine girmemiz gerekmektedir. İşte bu gereklilikten hareketle birlikte yaşama ahlakımızı yeniden hatırlamak, Rasûlullah’ın uygulamalarındaki örnekler çerçevesinde sosyal ilişkilerimizi yeniden düzenlemek adına temel inanç ilkelerimizi ve ahlakımızı hatırlamak için düzenlediğimiz PANEL programına tüm Aksaraylı kardeşlerimizi davet ediyoruz.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021