Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İşkur İş ve Meslek Danışmanları Sahada

İşkur İş ve Meslek Danışmanları Sahada

A - +

Aksaray Haberleri - 26.07.2017 - 17:38

İşkur İş ve Meslek Danışmanları Sahada

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ yaptığı açıklamada; Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları Organize Sanayi başta olmak üzere işverenler ve işçiler ile bir araya geliyor. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında 687 sayılı kanun hükmünde kararname ile düzenlenen artı istihdam teşviki, işbaşı eğitim programı, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu, meslek edindirme kursları İŞKUR tarafından işçi ve işverenlere yönelik teşvikler hakkında bilgilendirme faaliyetleri gerçekleşiyor.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bugüne kadar Ocak ayından itibaren yaklaşık 3.500 iş yerini ziyaret etti.

Bu ziyaretler vesilesiyle İlimizin Sanayi ve ekonomik fotoğrafı çekilerek sahada yaşanan aksaklıklar tespit edilerek Genel Müdürlüğümüze ve Bakanlığımıza iletiliyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ocak ayı itibari ile Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesini başlatarak İŞKUR İl Müdürlüğü yöneticileri ve iş ve meslek danışmanları gerçekleştirilen ziyaretler ile çalışanlar işverenler ve emekliler ile buluşuyor. Alın teri ile akıl teri mottosu ile yola çıkılan seferberliğin ilk aşaması istihdamın arttırılmasını işsizlik oranlarının düşürülmesini ve kayıt dışı çalışmanın önlenmesini amaçlıyor. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli bilgilendirmeler bizzat yapılıyor.

Milli seferberliğin en temel unsurlarından biri artı istihdam teşvikidir. Özel sektör işverenleri 2016 Aralık ayına kadar aylık prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısına ilave aldıkları her bir sigortalı için bu teşvikten yararlanabilir. Bugün için bir çalışanın işverene maliyeti 2.177 TL iken, mevcut çalışanlarına ilave olarak işçi alacakları her bir sigortalı işçi için sadece 1.404 TL ödeyecek geriye kalan 773 TL tutarındaki prim ve vergi yükümlülükleri hükümetimiz tarafından karşılanacaktır.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021