SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İnceöz, PKK destekçilerinin de kamu kurumlarından ayıklanacağını söyledi.

İnceöz, PKK destekçilerinin de kamu kurumlarından ayıklanacağını söyledi.

A - +

Aksaray Haberleri - 06.09.2016 - 15:41

İnceöz, PKK destekçilerinin de kamu kurumlarından ayıklanacağını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, FETÖ soruşturmasında olduğu gibi PKK destekçilerinin de kamu kurumlarından ayıklanacağını söyledi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın PKK’yı terör örgütü olarak görmediklerini itiraf etmesi ve terörist başı Öcalan için başlatılan açlık grevi ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, HDP’nin PKK’yı terör örgütü olarak görmediğini beyan etmesinin malumun ilanı olduğunu söyledi.
“Sırtını PKK’ya, PYD’ye dayadığını söyleyen, Meydanlara terörist başı Öcalan’ın heykelini dikeceği vaadinde bulunan eş başkanlara; teröristlerin cenazelerine gitmeyi marifet bilen vekillere sahip bir Partinin, PKK’yı terör örgütü olarak görmeleri zaten abesle iştigal olurdu” diyen İnceöz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Cemil Bayık’tan aldığı sufle ile halka ‘direnişe hazır olun’ diyerek iç savaş düşleri gören Demirtaş şunu unutmasın ki asla yeni bir 6-8 Ekim olaylarına sebebiyet veremeyecektir. Biz biliyoruz ki, PKK’ya bir kez bile ‘sana silah bıraktıracağız’ diyemeyen Demirtaş’ın böyle aymazca açıklamalarının sebebi, PKK’nın köşeye sıkışmasıdır. Ancak korkunun ecele faydası yoktur; PKK’nın kökü kazınacaktır. Dağda olsun, şehirde olsun, kamuda olsun fark etmiyor. Nasıl ki FETÖ Terör Örgütüyle bağı olanları kamu kurumlarından ayıkladık, ayıklıyoruz; PKK destekçilerini de aynı akıbetin beklediğini herkesin bilmesini istiyoruz.”
TÜRKİYE PARTİSİ DEĞİL TERÖR PARTİSİ OLMA YOLUNDA
İnceöz, Öcalan için başlatılan açlık grevi ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:
“Demirtaş ayrıca Terörist başı Öcalan için açlık grevi başlattıklarını söylemiş. Adalet Bakanımızın bu konudaki açıklamalarına rağmen meseleyi siyasi şova dönüştürenler keşke PKK’nın katlettiği vatandaşlarımız için de aynı duyarlılığı gösterselerdi. Ama ne yazık ki HDP hiçbir zaman bu hassasiyeti gösteremedi ve hiçbir zaman 79 milyonun acısını sinesinde hissetmedi. HDP Türkiye Partisi olma iddiasıyla çıktığı yolda Terör Partisi olarak yoluna devam ediyor.”

kule

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021