Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Köşe Yazarları » İnanırsan başarırsın

İnanırsan başarırsın

Yaşar Sarıkaya

Yaşar Sarıkaya

tüm yazıları
A - +

Köşe Yazarları - 19.05.2017 - 14:11

Başarmak için kimseye ihtiyacın yok,sana lazım olan tek şey;senin kararlılığındır. Kendine güven,ayağa kalk ve yürü.Sen korkarsan olmaz.
Adımlarını cesur atmalısın,dik dur,ve eze eze yürü.Hedefini kendin seç,bir proğramın olsun,bir kararın,başkalarının sana çizdiği hedefin kuklası olma.
Yanlış yap,hata yap,zarar et ama,kendi fikrin olsun.Başka fikirlerin kölesi olmaktan iyidir,özgür ol.
İnanırsan başarırsın,inancın yürüdüğün yolda sana nasıl davranacağını öğretir.Sen yürürken karşılaştığın engelleri aşacak düşünceler kendiliğinden gelir.Yürümezsen uzaktan gördüğün engellerin dağ olduğu sadece tahminindir. Yanına varınca anlayacaksın, velevki dağ olsa ne çıkar.Yürüye yürüye,tırmana tırmana aşacaksın zaten.Belki yorulacaksın, tıkanacaksın, mola vermen gerekecek.Yeri geldiğinde terleyeceksin,üşüyeceğin zamanlar olacak,kara,fırtınaya tutulacaksın,sırılsıklam ıslanacaksın yağan yağmurlarda.Ama korkma,siper alacağın ne varsa inancın sana onu gösterecektir.sığınacaksın limanına.
Yanına varmayınca her okyanus limanı olmayan sahildir.Gidince göreceksin her sahilin bir limanı mutlaka vardır.Say ki limanı yok,yeni bir liman inşa edip herkesin yararına sunmanın zevki neden sana ait olmasın ?
Ulaşılmaz sandığın kişiler görürsün,aslında yanına vardığında onların uzaktan göründükleri kadar ederi olmadıklarını anlayacaksın.
Sen yeterki iste,yapamayacağın,başaramayacağın hiç bir şey yok.
Ama önce kendine inan,kendine teslim ol,teslim ol ki kendini tanıyasın.Kendine döndüğünde başkasına hiç bir ihtiyacının olmadığını yine kendinde göreceksin.
Gözünü budaktan esirgeme,ayağa kalk ve yürü,korkarsan olmaz.!

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com
SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021