SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » II. Kılıçaslan Köşkü Yakınına Sosyal Tesis İnşa Ediliyor

II. Kılıçaslan Köşkü Yakınına Sosyal Tesis İnşa Ediliyor

A - +

Ana Manşet - 12.06.2023 - 21:43

II. Kılıçaslan Köşkü Yakınına Sosyal Tesis İnşa Ediliyor

Aksaray Belediyesi ile Konya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu işbirliğinde restorasyonu tamamlanan II. Kılıçarslan Türbesi ve Köşkünün hemen yakınında Kılıçarslan Köşkü Kafeterya projesi hayata geçiyor.

Şehre hâkim bir noktada bulunan ve Aksaray’ın hemen hemen her noktasından görülebilen II. Kılıçaslan Türbesi Aksaray’ın simge yapılarından biri. Aksaray Belediyesi şehrin tamda bu noktasına yeni bir sosyal tesis etmek için kolları sıvadı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, II. Kılıçarslan Türbesi ve Köşkünün hemen yakınlarında inşa edilecek Kılıçarslan Köşkü Kafeterya projesinde gelinen son aşamayı sosyal medya hesabından duyurdu. Kılıçarslan Köşkü Kafeterya projesi tamamlandığında şehri ziyaret edenlerin uğrak noktaları arasında olacağını bildirdi.

Geçtiğimiz hafta temelleri atılan Kılıçarslan Köşkü Kafeterya projesi ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Dinçer; “Bu projemizin içerisinde ziyaret yerleri, karşılama alanı ve peyzaj alanları da olacak” dedi.

Aksaray’da birçok tarihi ve kültürel yapıları restore ederek koruma altına aldıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, II. Kılıçarslan Türbesi ve Köşkünün hemen yakınlarına inşa edilecek sosyal tesiste 7’den 70’e herkesin ağırlanabileceği bildirdi.

“Tarihimize sahip çıkıyor, eserlerimizi gelecek nesillere taşıyoruz” diyen Belediye Başkanı Dinçer, kafeterya projesiyle ilgili olarak “II. Kılıçarslan Türbesi ve Köşkünü aslına uygun bir şekilde restore ederek Aksaray’ımızın kültür ve turizmine yeniden kazandırdık.

Aksaray’a seyir imkânı sağlayan bir konumda olması nedeniyle yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından kullanılması da amaçladık. Bu minvalde bu tarihi yapımızın hemen yanında inşa ettiğimiz tesisimizle beraber inşallah ziyaretçiler hem tarihte bir yolculuk yaparken aileleri ile birlikte Aksaray manzarasını da izleyebilecekler” ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021