Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İHH Acil Yardım Birimi Tatbikat Yaptı

İHH Acil Yardım Birimi Tatbikat Yaptı

A - +

Aksaray Haberleri - 27.07.2017 - 9:04

İHH Acil Yardım Birimi Tatbikat Yaptı

Aksaray İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Birimi üyeleri, olası bir doğal afet durumunda yapılacak işler hakkında görev dağılımı ve tatbikat gerçekleştirdi. Birim üyeleri Hasandağı piknik alanında İHH Çocuk Kulübü Yaz Kursunda eğitim gören yetim çocukların yapacakları piknik öncesi iki çadır kurdular. Olay yerine en kısa zamanda ulaşıp, araç gereçlerle konuşlanma, ilk yardım ve diğer hizmetleri sunma hususunda istişare yapan heyet kendini geliştirme yolunda AFAD kurslarında eğitim alarak yeterli hale gelmek için çaba gösteriyor.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, bir sivil toplum kuruluşu olarak her an yardıma hazır vaziyette olmak için birim görevlilerinin bir çaba içinde olduklarını ifade etti. Özkan, ‘’Amacımız, topluma her alanda faydalı olmaktır. Bu yüzden bize ulaşan gönüllü kardeşleri, ilgi alanları doğrultusunda birimlere yönlendiriyoruz. Acil Yardım Birimimiz iki kez Suriye içinde zor şartlarda çadırkent kurma çalışmalarına katılmışlardır. Her hangi bir doğal afet durumunda da Aksaray’da yapılacak acil eylem planı hakkında küçük bir prova niteliğindeki bugünkü çalışmayı gerçekleştirmişlerdir.

Ekibimiz 11-12-13 Ağustos’ta diğer acil yardım birimleri ile bir ilimizde gerçekleştirilecek eğitim kampında çeşitli tatbikat eğitimlerinden geçip, kendilerini geliştirme imkanı bulacaklardır. Kendilerine şimdiye kadarki gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz.’’dedi.

İHH Başkanı Özkan, ‘’ Çadır kurmakla aynı zamanda yaz kursunda eğitim gören yetimlerimize vatansızlığın ne olduğunu, savaş mağduriyetinin ne kadar zor olduğunu ve vatanımıza sahip çıkmamız için çok çalışmamız gerektiğini vurgulamak niyetiyle bir ders saati bu çadırlarda işlenmiştir.’’ dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021