Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İDLİB’e Dört Tır Yardım

İDLİB’e Dört Tır Yardım

A - +

Aksaray Haberleri - 28.01.2020 - 14:32

İDLİB’e Dört Tır Yardım

Aksaray İHH tarafından İdlib için 20 gün önce ağırlık verilen insani yardım çalışmalarına iyiliksever Aksaray halkının sahip çıkması, Aksaray’ın iyilik alanında çok başarılı olduğunu gösteriyor.

İHH Gülağaç, Ortaköy Temsilcilikleri ile Helvadere, Karkın, Karataş, Karaören, Elmacık ve Akhisar köylerinden İdlib’e gönderilmek üzere vatandaşların bağışladığı toplam dört insani yardım tırı dualarla gönderdi.

DEPREM ŞEHİTLERİ İÇİN KURAN OKUNDU
Uğurlama merasimlerinde konuşan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, öncelikle Elazığ ve Malatya’da depremden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Depremin duyulduğu andan itibaren İHH Merkezden ACİL koduyla çağrı yapıldığını ve Aksaray İHH Arama Kurtarma Biriminden dört görevlinin bir saat içinde Elazığ’a gitmek üzere yola çıktığını belirten Korkmaz, şehirde ve İHH İlçe temsilciliklerine ayni yardım çalışması çağrısı yaptıklarını ve yardımların tek merkezden gitmesi için Aksaray Belediyesi önüne konuşlandırılan tırlara aktarma suretiyle en kısa zamanda yardımların gönderildiğini söyledi.

BİZ BÜYÜK BİR MİLLETİZ
Kısa zamanda organize olarak dayanışma ruhu ile güzel iş çıkarttıklarını ifade eden İHH Başkanı Korkmaz, bir yandan kendi yaramızı sararken diğer yandan bombalarla kışın zor şartları arasında sıkışan yaklaşık dört milyona çare olmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi. İçeride ve dışarıda yaşanan üzücü olaylara milletçe en etkili şekilde müdahele edebildiklerini söyleyen Korkmaz, bu başarının büyük bir millet olduğumuzun tezahürü olduğunu vurguladı.

TEŞEKKÜR
İki tır Gülağaç’tan, bir tır Ortaköy’den, Helvadere kasabası ve köylerden de bir tır olmak üzere toplam dört tırın gönderildiğini belirten Korkmaz emeği geçen tüm hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021