SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Her Gün 3 Bin Vatandaşı Aynı Sofrada Buluşturuyor

Her Gün 3 Bin Vatandaşı Aynı Sofrada Buluşturuyor

A - +

Ana Manşet - 22.03.2024 - 10:47

Her Gün 3 Bin Vatandaşı Aynı Sofrada Buluşturuyor

Aksaray Belediyesi’nin 11 ayın sultanı Ramazan ayında Ulu cami avlusunda açtığı iftar çadırı, her gün orucunu açmak isteyen misafirlerle dolup taşıyor. Her gün 3 Bini aşkın kişi aynı sofrada ezan sesini bekliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından geleneksel hale getirilen Ulu Cami önünde kurulan İftar çadırında her gün 3 Bin kişi ağırlanıyor. Tarihi Ulu cami önünde kurulan iftar çadırı her gün Kimsesiz ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarla birlikte çeşitli nedenlerle evinde orucunu açamayacak kişilere 1 ay boyunca hizmet veriliyor. Çadırda her gün tatlı, çorba, pilav ve ana yemek olmak üzere 4 çeşit yemek ikramında bulunuluyor.

Ramazan ayının manevi bereketini tüm şehirde yaşatmak için birçok sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ramazan ayında düzenledikleri sosyal ve kültürel çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Ramazan’ın ilk gününde hizmet vermeye başladığımız İftar çadırımızda, ramazan ayı boyunca binlerce hemşerimizin aynı iftar sofrasında buluşmasını sağlıyoruz.

Her gün 3 Bin insanımız yemek hizmetimizden yararlanıyor. Bu vesileyle sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız değil Ramazan Ay’ının en güzel hasletlerinden biri olan paylaşmak ve hep bir arada olma özelliğimizi bu Ramazan ayında da yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca iftar çadırının yanı sıra sıcak yemek ikramımız, evde bakım hizmetlerimiz ve gıda kolisi dağıtımlarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı Ulu cami önünde kurduğumuz iftar çadırımıza davet ediyorum” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021